کد خبر: 678458 A

شرکت سرمایه‌‌‌گذاری تامین اجتماعی (شستا) و سازمان منطقه آزاد تجاری کیش به منظور سرمایه‌گذاری‌های مشترک و توسعه مناسبات دوجانبه تفاهمنامه همکاری منعقد کردند.

 

به گزارش ایلنا، این تفاهم‌‌‌نامه را مرتضی لطفی، مدیرعامل شستا و محمدابراهیم انصاری لاری، رییس منطقه آزاد کیش در حضور مهدوی عادلی، رییس هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی، سهمانی مدیرعامل بانک رفاه کارگران، سعیدی و خانزادی دو تن از معاونان منطقه آزاد کیش و افتخار مدیرعامل شرکت ایران سازه درتهران امضا کردند.

لطفی در آغاز این مراسم با اشاره به ظرفیت‌‌‌‌‌‌های مهم منطقه آزاد کیش و گروه معظم شستا گفت: این تفاهمنامه در راستای بهره‌‌‌‌مندی از پتانسیل ارزشمند مجموعه بزرگ تامین اجتماعی، بانک رفاه، مقوله دارو و درمان و گردشگری به نمایندگی شستا و منطقه آزاد کیش منعقد می‌شود.

وی به سفر اخیر هیات عالی شستا به کیش و حسن همکاری‌ها با مدیران منطقه آزاد کیش اشاره کرد و اظهار داشت: در شرایط خطیر کنونی به‌خصوص تحریم‌های یکجانبه آمریکا، شستا مصمم به تعمیق روابط و اجرایی کردن مفاد این تفاهم‌‌نامه با تشکیل کمیته‌های اجرایی و راهبردی در اسرع وقت است.

انصاری لاری، مدیرعامل منطقه آزاد کیش نیز در این مراسم با معرفی ظرفیت‌‌‌ها و فرصت‌‌‌های سرمایه‌‌‌گذاری کیش و مجموعه تامین اجتماعی به ویژه شستا تصریح کرد: با امضای این تفاهمنامه دو طرف در مسیر راهی قرار گرفتند تا از همه توان و پتانسیل خود جهت گسترش همکاری‌های همه‌‌‌‌جانبه استفاده کنند.

وی با تبیین برنامه و راهبردهای پیشرو در کیش خاطرنشان کرد: منطقه آزاد کیش با همه توان آماده تسهیل امور جهت ارتقا همکاری‌‌‌‌ها و تبدیل کیش به مرکز مهم فعالیت‌های تامین اجتماعی علی‌‌‌الخصوص شستا به عنوان یکی از بزرگترین مجموعه‌‌های تجاری، اقتصادی و مالی کشور در ابعاد داخلی و بین‌‌المللی است.

محمدحسین مهدوی عادلی، رییس هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی هم در این دیدار ابراز داشت: این سازمان با دارا بودن ۴۲ میلیون بیمه شده هیچ بودجه دولتی ندارد و سازمانی مردم‌‌‌‌نهاد است و مشمول تحریم‌ها نخواهد بود بر همین مبنا می‌تواند نقش مهمی در کمک به تامین نیازهای مختلف مردم در برهه حساس کنونی داشته باشد.

وی با اشاره به مطالبات ۱۸۰ هزار میلیارد تومانی سازمان تامین اجتماعی از دولت عنوان کرد: به طرق مختلف در پی کاهش این مطالبات ازجمله خواستار دریافت میدان گازی کیش به عنوان بخشی از مطالبات‌مان از دولت هستیم.

وی آمادگی تامین اجتماعی را برای تبدیل کیش به مرکز توریسم درمانی با مشارکت مجموعه‌‌های تابعه از جمله شستا و هلدینگ گردشگری تامین اعلام کرد.

سهمانی مدیرعامل بانک رفاه هم در این دیدار یادآور شد: امروز اراده لازم بین مسئولان دو طرف برای گسترش همکاری‌ها رد بالاترین سطح وجود دارد.

وی افزود: بانک رفاه هم در راستای توسعه همکاری‌ها در مناطق آزاد به ویژه کیش آماده گسترش نقش‌‌آفرینی خود است و ضروری است مدیران عالی منطقه با رفع برخی محدودیت‌های موجود، شرایط و تسهیلات بهتری را برای فعالیت بیشتر تامین اجتماعی به ویژه بانک رفاه اختصاص دهند.

قرارداد همکاری شستا و کیش با هدف تدوین چارچوب واحد و جامعی برای بهره‌گیری از تسهیلات مقرراتی، شرایط مساعد و توانمندی‌های ویژه و صلاحیت‌های قانونی طرفین به منظور فراهم‌‌‌سازی زمینه‌‌های لازم برای توسعه مناسبات امضا شد.

به اشتراک‌‌گذاری دانش فنی، ارتباطاتی، تجارت و به‌‌‌طور کلی مزایای نسبی و رقابتی هر یک از طرفین به ویژه در عرصه داخلی و بین‌‌‌المللی با هدف توسعه سرمایه‌‌گذاری در جزیره کیش، شرکت سرمایه‌‌گذاری تامین اجتماعی (شستا) دفاتر شرکت‌های فعال خود از جمله دفاتر شرکت‌‌های بازرگانی، گردشگری، کشتیرانی، دریانوردی و صنعتی به ویژه در حوزه نفت و گاز و پتروشیمی را به منظور بهبود مراودات و بهره‌مندی از مزایای جزیره کیش در این جزیره مستقر و فعال می‌نماید، انتقال و توسعه فناوری در حوزه‌‌‌های گوناگون شامل صنایع با فناوری پیشرفته (High tech)، گردشگری، بازرگانی و تجارت و حوزه‌های صنعتی به ویژه نفت و گاز و پتروشیمی و حوزه کشتیرانی و دریانوردی ازجمله مهمترین مفاد این تفاهم‌‌نامه است.

برگزاری کنفرانس‌ها، نشست‌ها، جلسات کسب و کار و مذاکره و به طور کلی هرگونه رویداد داخلی و بین‌المللی شستا در جزیره کیش به انجام خواهد رسید. مشارکت و سرمایه‌‌گذاری شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا) در پروژه‌های زیرساختی و سرمایه‌گذاری جزیره کیش، عرضه محصولات و کالاهای تولیدی شرکت سرمایه‌‌گذاری تامین اجتماعی (شستا) در بورس کالای کیش، بازگشایی دفتر کارگزاری شرکت سرمایه‌‌گذاری تامین اجتماعی (شستا) در جزیره کیش، ترتیبات و همکاری‌‌های لازم مقامات کیش درخصوص واردات کالاهای مورد نیاز کشور جهت مقابله با تحریم‌‌ها از طریق این منطقه آزاد از دیگر مفاد این تفاهم‌نامه است.

شستا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر