کد خبر: 675260 A

مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران اعلام کرد

مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران از تحقق بیش از ۱۰۰ درصدی برنامه تولید تکلیفی گاز و میعانات گازی در شرکت بهره‎برداری نفت و گاز شرق خبر داد.

به گزارش ایلنا به نقل از شرکت نفت مناطق مرکزی ایران، رامین حاتمی، تحقق ۱۰۱ درصدی برنامه تولید تکلیفی گاز و ۱۰۵ درصدی برنامه تولید تکلیفی میعانات گازی در شرکت نفت و گاز شرق در هفت ماه امسال را نتیجه همدلی و همکاری مجموعه سرمایه انسانی این شرکت برشمرد.

وی با اشاره به جایگاه راهبردی شرکت بهره‎برداری نفت و گاز شرق در تامین انرژی شمال و شرق کشور اظهار کرد: این شرکت، افزون بر تامین نیاز نیروگاه نکا و پتروشیمی بجنورد، گاز مورد نیاز استان‎های خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، مازندران، گلستان و بخشی از سمنان را تامین می‎کند.

مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی با اشاره به تزریق گاز به مخزن ذخیره‎سازی شوریجه دی در هشت ماه گرم سال گفت: با راه‎اندازی مخزن ذخیره‎سازی گاز شوریجه، ایران از نظر توان ذخیره‎سازی گاز در رتبه پنجم جهان قرار گرفت.

بر اساس اعلام شرکت نفت مناطق مرکزی، طرح ذخیره‎سازی گاز در سازند مخزن شوریجه دی به منظور تزریق روزانه ۱۰ میلیون متر مکعب گاز سبک دریافتی از ایستگاه تقویت فشار گاز شرکت ذخیره‎سازی گاز طبیعی در طول هشت ماه سال و انتقال روزانه ۲۰ میلیون مترمکعب به مراکز جمع‌آوری در چهار ماه سرد سال در برنامه راه‌اندازی قرار گرفت که در فاز دوم امکان ذخیره‌سازی روزانه ۲۰ میلیون متر مکعب گاز در فصل گرم و برداشت روزانه ۴۰ میلیون مترمکعب در چهار ماه سرد سال فراهم می‌شود.

حاتمی از برنامه‎ریزی به منظور توسعه میدان گازی توس خبر داد و افزود: با دریافت مجوزهای لازم، فعالیت توسعه‎ای در این میدان آغاز می‌شود.

ایران خودرو نمایشگا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر