خبرگزاری کار ایران

دبیر انجمن واردکنندگان لاستیک در گفت‌وگو با ایلنا:

تخصیص 250 میلیون دلار ارز دولتی برای واردات لاستیک خودروی سنگین/ ثبت سفارش‌ها از امروز آغاز شد

asdasd
کد خبر : ۶۷۳۵۹۴

دبیر انجمن واردکنندگان لاستیک گفت: طبق جلسه‌ای که روز چهارشنبه با وزارت صنعت،‌ معدن و تجارت داشتیم مقرر شد 250 میلیون دلار تا یکی دوماه اختصاص یابد که ثبت سفارش‌ها از امروز شروع می‌شود.

سید محمد میرعابدینی دبیر انجمن واردکنندگان لاستیک در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا، در رابطه با تخصیص ارز 4200 تومانی به واردات لاستیک خودروی سنگین اظهار کرد: احتمال می‌رود روند واردات لاستیک با اجرای این طرح و تخصیص این مبلغ تسهیل شده و کمی از مشکلات واردات لاستیک خودروهای سنگین کاهش یابد.

دبیر انجمن واردکنندگان لاستیک در رابطه با مشکلات کامیون‌دارها و کمبود لاستیک خاطرنشان کرد: کامیون‌دارها در 4 یا 5 حوزه مشکل دارند اما یکی از این حوزه‌ها لوازم یدکی است که بخشی از آن مرتبط با تایر است. حدود 80 درصد از نیاز لاستیک اتوبوس و کامیون‌ها را واردات پشتیبانی می‌کند که ما در تخصیص ارز و ثبت سفارش آن مشکل داشتیم.

وی افزود: با وجود تحریم‌ها پول‌ها حواله می‌شد به بانک‌ها اما چند روزبعد دوباره بازگردانده می‌شد و همین عوامل باعث کاهش واردات شد. با کم شدن واردات، تعادل بازار و عرضه و تقاضا به هم خورد. در حال حاضر دولت با تخصیص بودجه و حل مشکلات سامانه جامع تجارت سعی در تسهیل امور دارد.

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز