کد خبر: 673014 A

بیش از یک میلیون هکتار جنگلکاری در کشور از سال ۸۹ به بعد بر اساس تصاویر ماهواره ای در جنگل های شمال و خارج از شمال انجام شده است.

به گزاش ایلنا از وزارت جهاد کشاورزی، مدیرکل دفتر مهندسی و مطالعات سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور در گفت و گو با خبرنگار ما با اعلام این مطلب افزود: امسال برای ۲۴ هزار هکتار جنگلکاری برنامه ریزی کرده ایم که این اقدام بر اساس میزان بارندگی، دما و شرایط موجود انجام می شود.

 رضا بیانی اظهار داشت: تقریبا ۲ هزار هکتار از این جنگلکاری و عملیات بیولوژیک در جنگل های شمال صورت می گیرد.

وی گفت: عملیات بیولوژیکی از آبان ماه آغاز و تا اسفند ماه ادامه خواهد یافت.

بیانی تصریح کرد: کاشت نوع گونه ها بر اساس شرایط و توان اکو سیستمی جنگل ها انجام می گیرد و ما برای احیای جنگل ها از گونه های سازگار و بومی استفاده می کنیم.

وی ادامه داد: نزدیک به ۳۰۰ هزار هکتار از محدوده های جنگلکاری در سواحل خلیج فارس و دریای عمان شناسایی شده که در استان باید روی آن مطالعه شود.

مدیرکل دفتر مهندسی و مطالعات سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور در عین حال بر جنگلکاری در جنگل های شمال تاکید کرد و اذعان داشت: نزدیک به ۱۵۱ هزار هکتار حفره در جنگل های شمال وجود دارد که بخشی از آن حفره های مرتعی و طبیعی هستند و ما باید در این فضاها جنگلکاری کنیم.

وی سطح جنگل های کشور با تاج پوشش بالای ۵ درصد را بیش از ۱۴ میلیون هکتار و جنگل های با احتساب درختچه زارها را ۱۷ میلیون هکتار عنوان کرد و گفت: ضریب حفاظت از عرصه های جنگلی باید افزایش یابد.

بیانی افزود: ضریب حفاظت از جنگل ها در اواخر برنامه ششم توسعه ۹۰ درصد هدفگذاری شده و این عدد در برنامه پنجم توسعه ۶۰ درصد بود.

چین و آمریکا جنگ تجاری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر