کد خبر: 672232 A

درسومین روز ازهفته دفاع مقدس؛

ذوب آهن اصفهان خط اول جبهه صنعت و نمونه بارز اقتصاد مقاومتی است.

به گزارش ایلنا، همزمان با سومین روز از هفته دفاع مقدس و به منظور یادآوری حماسه های رزمندگان سرافراز و شهدای سالهای دفاع مقدس وارج نهادن به فداکاری های شهدای مدافع حرم ، صبحگاه مشترک نظامی همچون سالهای گذشته با حضور جمعی از مسئولین سیاسی و نظامی استان اصفهان ، شهرستان لنجان ، مدیران، بسیجیان وکارکنان و مجاهدان خط اول جبهه صنعت و همچنین جمعی از خانواده های معظم شهدا و ایثارگران درمقابل ساختمان توحید ذوب آهن اصفهان برگزار گردید .

در این مراسم با شکوه که صبح روز دوشنبه 2 مهرماه ؛ مصادف با روز 14محرم ، ماه پیروزی خون بر شمشیر وایام اسارت خاندان اهل بیت (ع) در صحرای کربلا برگزار و حال و هوای محرم و عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبداالله الحسین (ع) و یاران باوفایش را داشت ،ضمن ادای احترام در مقابل تمثال مبارک 286 شهید دفاع مقدس ذوب آهن اصفهان ، از یگان های نمونه  نظامی ، انتظامی و کارگری استان و منطقهشامل حاضر در جایگاه سان دیدند.

ما درگیر جنگ اقتصادی با دشمن ودر رأس آنها آمریکا هستیم

دراین مراسم با شکوه ، سردار دکتر غلامرضا جلالی رییس سازمان پدافند غیر عامل کشور  ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس وعرض تسلیت به مناسبت  شهادت شهدای عملیات تروریستی اخیر در اهواز توسط  ایادی امریکا ، اسراییل و وهابیون آل سعود گفت :درتمامی جنگ های قبلی در ایران و حتی طی جنگ های جهانی اول ودوم که ایران اعلام بی طرفی نمود ودرگیر جنگ هم نشده بود ما خسارات ؛تلفات و بخش هایی از سرزمین خود را از دست دادیم ولی در طی 8 سال دفاع مقدس با تقدیم شهدای پر افتخار وجانبازی عزیزانمان ، وجبی از کشور خود را از دست ندادیم. وی رمز پیروزی های رزمندگان اسلام را تبعیت آنها از اسلام و رهبری ودر هم آمیختگی فرهنگ دفاع مقدس با فرهنگ عاشورا ذکر نمود وارج نهادن به شهدا وگرامیداشت سالگرد دفاع مقدس  درهر سال را به همین دلیل ضروری و واجب دانست. سردار جلالی با اشاره به شرایط فعلی کشور گفت : هم اکنون ما درگیر جنگ اقتصادی با دشمن هستیم و این نوع جنگ ، با جنگ نظامی متفاوت بوده ولازم است که مردم ومسئولین با درک درست از این جنگ و احساس کامل آن ،  به مبارزه با دشمن و در رأس آن آمریکا بپردازند.وی افزود مردم در ایام دفاع مقدس با تفکر بسیجی وعاشورایی جنگ را درک کرده وتمام قوا در مقابل دشمن بودند وحتی اجناس کوپنی وسهمیه ای خود را به جبهه تقدیم می کردند . پیروزی بر داعش در عراق و سوریه نیز با همین فرهنگ میسر شد و امروز نیز باید همین روحیه در بین مردم ومسئولین گسترش یابد. وی در ادامه به  شرح توطئه های  اقتصادی دشمن اشاره کرده ونحوه  خنثی سازی و عبور از آن را برشمرد.

ذوب آهن اصفهان همانند زمان جنگ  در شرایط فعلی نیز آماده هرگونه فداکاری درهر نقطه  ازکشور است

در ابتدای اینمراسم ویژه ، مهندس منصور یزدی زاده  مدیر عامل ذوب آهن اصفهان نیزطی سخنانیضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای جنگ تحمیلی،خصوصاًشهدای ذوب آهن گفت :امنیت و استقلال کشورمان همواره مدیون  حماسه آفرینی های  رزمندگان، شهدا وایثار گران وخانوادهایشان  بوده و از خدا می خواهیم که ما را در ایفای رسالت خود، پاسداری از حرمت خون شهدای انقلاب وپیشرفت درجبهه صنعت وتولیدکمک کند.وی افزود در سال جاری  وسال آینده مهم ترین هدف شرکت افزایش تولید بوده وبه یاری خدا وهمت همکاران  واستفاده کامل از ظرفیت ها جهت تحقق کامل این مهم، دل مقام معظم رهبری وخانواده های شهدا شاد خواهد شد. مهندس یزدی زاده با اشاره به شرایط موجود وظرفیت های تولید شرکت ونقش ذوب آهن دردوران دفاع مقدس گفت:ذوب آهن اصفهان همانند زمان جنگ  در شرایط فعلی نیز آماده هرگونه فداکاری درهر نقطه  از کشور است.

در ادامه این مراسم تجلیل از خانواده 10 شهید ، جانبازانمدافع وطن و مدافع حرم و نخبگان علمی، ورزشی ، واحدها و یگان های نمونه نظامی وانتظامی از سپاه پاسداران، بسیج ، ارتش ونیروی انتظامی استان، ذوب آهن اصفهان و همچنین یگانهای نمونهاقوام ایرانی ، نخبگان علمی ، ورزش های رزمی و باستانی ، پرستاری ، کارگری،  آتشنشانی ، غواص، موتور سواران ،پیشمرگان کُرد مسلمان از استان کردستان، واحدهای موشکی وزرهی  سنگین لشکر 8 نجف اشرف و پدافند هوایی و ...از سطح استان ، شهرستان لنجان، ذوب آهن اصفهان و حوزه مقاومت بسیج شهید تندگویان  شرکت  با نظم وترتیب وهمراه با مارش نظامی از جلوی جایگاه رژه رفتند.

اصفهان اقتصاد مقاومتی دفاع مقدس ذوب آهن صنعت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر