کد خبر: 671293 A

معاون برنامه ریزی و توسعه ذوب آهن اصفهان خبر داد:

معاون برنامه ریزی و توسعه ذوب آهن اصفهان در حاشیه مراسم امضای قراردادهای مشارکت بخش خصوصی در حوزه صنعت آب و فاضلاب با حضور معاون اول رئیس جمهور و وزیر نیرودر وزارت نیروگفت: براساس توافقنامه صورت گرفته از تاریخ شروع بهره¬برداری تجاری تا حجم تجمعی 125 میلیون متر مکعب پساب تصفیه شده تصفیه خانه فولادشهر و ایمانشهر برابر با استاندارد مصوب سازمان محیط زیست کشور به شرکت ذوب آهن اصفهان واگذار می شود.

به گزارش ایلنا، مهدی نصر ازادانی اظهار داشت:قرارداد احداث و بهره برداری از تاسیسات خط انتقال پساب، تصفیه خانه فاضلاب فولادشهر و ایمانشهر به شرکت ذوب آهن اصفهان واگذار و پساب تصفیه شده به مدت 20 سال از زمان شروع بهره برداری به منظور مصارف صنعتی و آبیاری فضای سبز به این شرکت ارائه می شود.

وی تصریح کرد: تحویل پساب با مشخصات کیفی مطابق با مصارف کشاورزی و آبیاری استانداردهای خروجی فاضلاب سازمان محیط زیست می‌باشد و بمنظور استفاده جهت مصارف صنعتی می‌بایست در تصفیه‌خانه‌ای که به این منظور احداث می‌گردد تصفیه گردد.

معاون برنامه ریزی و توسعه ذوب آهن اصفهان ادامه داد: مطابق با مفاد این قرارداد شرکت سهامی ذوب آهن بعنوان سرمایه گذار جهت تکمیل شبکه جمع آوری و تصفیه خانه فاضلاب شهرهای فولادشهر و ایمانشهر سرمایه‌گذاری می‌نماید و در مقابل شرکت آبفا حق بهره­برداری از پساب تصفیه خانه فاضلاب شهر‌های یاد شده از تاریخ شروع بهره­برداری تجاری تا حجم تجمعی  125 میلیون متر مکعب و برای دوره زمانی 20 سال را به شرکت ذوب آهن واگذار می‌نماید .

وی افزود: این قرارداد در قالب بیع متقابل در ازای واگذاری بخشی ازپساب حاصله و سرمایه گذاری اولیه معادل 2 هزار و 100میلیارد ریال است.

 

اصفهان ذوب آهن صنعت محیط زیست برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر