کد خبر: 669751 A

در جلسه شورای اداری منطقه آزاد کیش مطرح شد:

هشتاد و دومین جلسه شورای اداری کیش با حضور مسئولان محلی برگزار و در آن بر رفع مشکلات آموزشی این جزیره تاکید شد.

به گزارش ایلنا، در هشتاد و دومین جلسه شورای اداری کیش با حضور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، معاونان و مدیران سازمان، روسا و نمایندگان ادارات و نهادهای جزیره کیش عصر یکشنبه 25 شهریور برگزار شد.

حجت الاسلام حسن زاده (امام جمعه کیش) در این جلسه ضمن تسلیت فرارسیدن ایام شهادت سرور شهیدان عالم امام حسین(ع) بر تاسی از سیره و روش ائمه اطهار و اهل بیت(ع) تاکید کرد و گفت: در روایات بسیاری بر اهمیت ارج نهادن به این ایام اشاره شده است که سوگواری برای امام سوم شیعیان و اهل بیت ایشان (ع) آمرزش برای بندگان خدا به همراه دارد.

شیخ یعقوب شمس (امام جمعه اهل سنت کیش) هم با بیان اینکه امام حسین(ع) تنها متعلق به شیعیان نیست بلکه همه مسلمانان جهان عاشق و شیفته این شخصیت بزرگ دین اسلام هست، گفت: حسین(ع) متعلق به گروه یا مذهب خاصی نیست و حتی عشق به امام حسین (ع) محدود به شیعیان نیست.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش هم در این نشست با تسلیت ایام شهادت امام حسین(ع) بر اهمیت شناخت اهداف اصلی قیام امام حسین (ع) تاکید کرد و گفت: رفتار امام حسین(ع) در واقعه عاشورا گویای این است که این امام والا برای پاسداشت از ارزش ها به میدان جنگ رفت و رسیدن به بهشت جز از مسیر حق و انصاف، عدالت و برابری، شفقت و مهر ورزی و رعایت حقوق خدا و مردم  میسر نیست.

انصاری لاری در ادامه از پیگیری‌های انجام شده در خصوص رفع مشکلات آموزش و پرورش در کیش خبر داد و افزود: لازمه ارتقای وضعیت آموزشی در جزیره کیش فعالیت این نهاد به صورت مستقل از استان و مستقیم با وزارتخانه است.

 در این جلسه عربعلی زینالی (رییس اداره آموزش و پرورش کیش) با تشریح وضعیت و مشکلات کنونی آموزش و پرورش کیش به بیان عملکرد خود در آستانه سال تحصیلی جدید پرداخت.

آموزش و پرورش اداره آموزش و پرورش جهان شورای اداری وزارتخانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر