کد خبر: 668676 A

سازمان هواپیمایی اعلام کرد:

مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری از بازگشت 81500 حاجی از مکه مکرمه تا پایان روز 23 شهریورماه خبرداد و گفت: عملیات بازگشت حجاج به کشور فردا پایان می یابد.

به گزارش ایلنا،‌ رضا جعفرزاده اظهارداشت: تا روز 23 شهریورماه، از مجموع 301 پرواز انجام شده 177 پرواز شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران و 124 پرواز دیگر را شرکت هواپیمایی سعودی بعهده داشتند.

وی با بیان اینکه عملیات بازگشت فردا 25 شهریور پایان می یابد، گفت: میانگین تاخیرات پروازهای دو شرکت مذکور کمتر از یکساعت بوده است.

مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری با بیان اینکه دغدغه محوری سازمان ایمنی و بی خطری پروازهاست، افزود: سازمان هواپیمایی کشوری در جریان عملیات حج تمتع امسال، گزارشی مبنی بر کوتاهی، تعلل و یا سهل انگاری در انجام وظایف و سرویس دهی بخش های مختلف، دریافت نکرده است.

وی با موفق ارزیابی کردن عملیات حج تمتع 97، اظهارداشت: انسجام  و هماهنگی تمامی مجموعه های دخیل در امور حج تمتع، اعم از رئیس و مسئولان حج و زیارت، تلاش های سرپرست حجاج ایرانی، شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی جهت آماده سازی و سرویس دهی 19 فرودگاه کشور، شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران، همکاری نزدیک شرکت قشم ایر با این شرکت، گمرک، نیروهای امنیتی، انتظامی و حراست مستقر در فرودگاهها از مجموعه عوامل دخیل در این دست آورد معنوی بوده اند.

گفتنی است، فرودگاه امام خمینی(ره) با پذیرش تعداد 21375 نفر حاجی و انجام 81 سورتی پرواز و پس از آن فرودگاه هاشمی‌نژاد مشهد نیز به ترتیب پرترافیک ترین فرودگاه‌ها در عملیات حج‌تمتع 1397 به شمار می‌روند.

حجاج پرواز حجاج
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر