کد خبر: 668622 A

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور؛

تقوی نژاد از شناسایی یک میلیون و ۹۰۰ هزار مودی جدید فاقد پرونده مالیاتی خبر داد و گفت: در حال تشکیل پرونده و تعیین تکلیف این مودیان در جهت مفاد ماده ۲۱۹ قانون مالیات‌های مستقیم هستیم.

به گزارش ایلنا به نقل از رسانه مالیاتی، سید کامل تقوی نژاد، افزود: از سال 1395 تاکنون، با تکیه بر اطلاعات موجود در پایگاه اطلاعات مودیان مالیاتی، واحدیابی های موثر و سایر اقدامات مربوط به مبارزه با فرار مالیاتی، تاکنون بالغ بر یک میلیون و 900 هزار مودی جدید شناسایی شده که از این تعداد، حدود 600 هزار مودی در سال 1396 شناسایی شده اند.

وی با بیان اینکه با ایجاد پایگاه اطلاعات مودیان مالیاتی و تقویت و افزایش سیستم های مکانیزه شناسایی مودیان، روند مبارزه با فرار مالیاتی سرعت یافته خاطرنشان کرد: بیش از یک میلیارد و 300 میلیون رکورد اطلاعاتی مودیان به منظور تشخیص دقیق مالیات و شناسایی مودیان جدید در این پایگاه تجمیع و ثبت شده است.

تقوی نژاد همچنین از همکاری های دوجانبه با سازمان های اطلاعاتی، نظارتی، امنیتی و انتظامی و تنظیم تفاهم نامه با این سازمان ها و نهادها درخصوص تبادل اطلاعات و هم افزایی در شناسایی مجرمان و جلوگیری از فرار مالیاتی در کشور خبر داد.

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر