کد خبر: 668620 A

رییس سازمان حمایت در نامه‌ای به سازمان ملی استاندارد خواستار شد؛

رئیس­ سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان با ارسال نامه ای خواستار نظارت ویژه رئیس­ سازمان ملی استاندارد و بررسی کمی و کیفی اقلام مصرفی مردم بویژه مواد غذایی، بهداشتی و آرایشی با اولویت پیشگیری از کاهش کیفیت، کم فروشی و اجتناب از اغوای مصرف‌کنندگان شد.

به گزارش ایلنا به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت؛​­ سید محمود نوابی در این نامه نظارت بیشتر بر تخلفات صنفی را متضمن برخورد مؤثر و بازدارنده طبق قوانین و مقررات معمول و گزارش‌ اقدامات مربوط برای اقدام به مراجع ذیصلاح از جمله سازمان حمایت برشمرده است.

وی تصریح کرد: عرضه محصولات با نشان سیب سبز و با قیمت های بالاتر در قیاس با محصولات مشابه و یا تبلیغات خلاف واقع و اغواگرایانه مغایر با معیارها و ویژگی‌های مصوب از سوی برخی واحدهای تولیدی سودجو به منظور پوشش هزینه‌های سربار و غیرمتعارف که ناشی از ضعف مدیریت و فقدان بهره‌وری است، افزایش یافته است.

وی افزود: این در حالی است که در شرایط کنونی دولت با هدف حمایت از مصرف کنندگان و تنظیم بازار از افزایش غیر متعارف قیمت ها جلوگیری می کند.

نوابی ادامه داد: فارغ از آسیب های جدی اجتماعی که می‌تواند اطمینان مصرف‌کنندگان را برای ترغیب به مصرف کالای تولید داخل تخریب کند، رویه موصوف نحوه نظارت دستگاههای ناظر را در لایه‌های خاص و عام افکار عمومی مخدوش و ضمن ایجاد فضای رقابتی ناسالم در بازار، اجحاف در حق سایر واحدهای تولیدکننده را به همراه خواهد داشت.

وی گفت: سازمان حمایت،​ همانند قبل آمادگی همکاری در همه سطوح و در شرایط فعلی بویژه مشارکت در قالب گشت های مشترک را اعلام‌ می‌کند.

رئیس­ سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان همچنین در­ نامه ای به معاون وزیر بهداشت و رئیس سازمان غذا و دارو نیز خواستار نظارت ویژه این سازمان بر مواد غذایی، بهداشتی و آرایشی با اولویت پیشگیری از عدم رعایت ضوابط و معیارهای پروانه های ساخت و بررسی موارد جدید مندرج از جمله دارای ویتامین D، امگا 3 سهم آن در کل محصول، 100% طبیعی و فاقد پالم مطابق با قوانین و مقررات شد.

رئیس­ سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان رئیس­ سازمان ملی استاندارد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر