کد خبر: 666936 A

معاون وزیر راه و شهرسازی :

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران از افزایش سرمایه این شرکت به ۱۰۰۰ میلیارد تومان خبر داد.

به گزارش ایلنا، هوشنگ عشایری اظهار کرد: یکی از اتفاقات خوبِ سال گذشته، افزایش سرمایه شرکت از حدود 163میلیارد تومان به 1000 میلیارد تومان است که در این رابطه اعضای مجمع، به ویژه همکاران در وزارت اقتصاد و دارایی و سازمان برنامه و بودجه همکاری قابل توجهی کردند.

عشایری با بیان اینکه برنامه ملی بازآفرینی شهری در نشست ستاد ملی بازآفرینی شهری پایدار با ریاست روحانی، 11  بهمن سال گذشته تصویب و ابلاغ شد، ادامه داد: آیین‌نامه اجرایی هم 30 اردیبهشت ماه امسال به تصویب هیات دولت رسید.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در پنجمین جلسه آسیب‌های اجتماعی و تاکید ایشان به ضرورت فعال سازی ستاد بازآفرینی پایدار شهری، گفت: رهبر معظم انقلاب تاکید کردند "در مورد حاشیه‌نشینی که وزارت راه و شهرسازی مسئولیت دارد، یک ستادی در قانون پیش‌بینی شده که ستاد خوب و کاملی است، اما باید فعال‌تر شود". به همین منظور، بررسی برنامه ملی بازآفرینی شهری دو بار در مجلس مطرح شد و شرکت بازآفرینی شهری ایران هم میزبان اعضای کمیسیون عمران مجلس بود.

عشایری با اشاره به اینکه وزیر راه و شهر سازی در خصوص بازآفرینی، مکاتباتی با سران سه قوه انجام داده است، بیان کرد: بر اساس نظر رئیس جمهور، اجرای برنامه ملی بازآفرینی شهری به این معنا است که دولت متوجه تبعات سنگین ناشی از زلزله‌، مشکلات ساکنان بافت های فرسوده و مردم کم توان و نسل جوان خانه اولی شده است.

مدیرعامل شرکت باز آفرینی شهری ایران، برنامه ملی باز آفرینی شهری را برنامه ای کالبدی، اجتماعی، فرهنگی  و اقتصادی دانست.

عشایری بافت های هدف بازآفرینی را تعریف کرد و افزود: بافت های هدف بازآفرینی به پنچ گونه بافت تاریخی، بافت ناکارآمد میانی، سکونتگاههای غیررسمی، سکونتگاههای دارای پیشینه روستایی و بافت‌های ناهمگون شهری (اراضی ناکارآمد) تقسیم می شود. از ویژگی های بارز برنامه بازآفرینی شهری، اعطای تسهیلات ارزان قیمت به سمت عرضه و تقاضا همچنین اعطای تخفیفِ مشابه ساخت و ساز در مناطق محروم است.
 

هوشنگ عشایری معاون وزیر راه راه و شهرسازی شرکت باز آفرینی شهری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر