کد خبر: 666841 A

یوسف‌خانی در گفت‌وگو با ایلنا:

رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی گفت: قیمت مرغ در خرده فروشی‌ها به 9700 تومان رسیده که این کاهش قیمت به ضرر تولیدکنندگان است.

مهدی یوسف‌خانی رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا، در خصوص کاهش قیمت مرغ در بازار اظهار کرد: قیمت مرغ روند کاهشی را از اواخر هفته گذشته داشته و در حال حاضر قیمت مرغ زنده 5700 تومان، در کشتارگاه 7800 تومان و تحویل در واحدهای صنفی با قیمت 8900 تومان به فروش می‌رسد.

وی افزود: قیمت مرغ در خرده فروشی‌ها هم به 9700 تومان رسیده که این کاهش قیمت به ضرر تولیدکنندگان است. قیمت مرغ در مرغداری‌ها اگر از 6 هزار تومان کاهش یابد به ضرر تولیدکنندگان است.

رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی در ادامه تصریح کرد: دلیل این کاهش قیمت، افزایش عرضه مرغ نسبت به تقاضای بازار است که تقاضا بسیار کاهش یافته است.

یوسف خانی با اشاره به نوسانات تقاضا در ایام ماه محرم و صفر اذعان داشت: در ماه محرم و صفر هم افزایش تقاضا چشم‌گیر نخواهد بود و تنها بخشی از مرغ‌های سبک وزن به فروش خواهد رسید که در روزهای اول ماه محرم این روند اتفاق خواهد افتاد و پس از آن مجددا کاهش تقاضا خواهیم داشت.

وی تاکید کرد: با ادامه این روند بازهم کاهش قیمت خواهیم داشت.

پرنده محرم وزن عرضه مرغ گفتگو با ایلنا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر