کد خبر: 665208 A

مدیرعامل بانک ملی اعلام کرد:

مدیرعامل بانک ملی ایران با تاکید بر این که این بانک در فروش اموال و املاک مازاد خود رتبه نخست نظام بانکی را دارد، گفت: بانک ملی ایران طی نه ماه گذشته، حدود دو هزار و 600 میلیارد تومان از شرکت ها و املاک مازاد خود را واگذار کرده است.

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی بانک ملی ایران، دکتر محمدرضا حسین‌زاده در گفت‌وگو با خبر رادیو با بیان این که شرکت های بورسی تحت مدیریت بانک از طریق بورس واگذار می شوند، افزود: شرکت‌ها و املاک دیگر از طریق مزایده عمومی با اطلاع رسانی گسترده توسط آگهی فروخته می‌شوند.

وی افزود: فروش املاک مازاد و بنگاه‌های در اختیار بانک، موضوعی نیست که تنها در اختیار بانک ما باشد، بلکه بانک به عنوان یک طرف معامله، املاک را به فروش می‌گذارد و باید خریدار نیز به این کار ترغیب شود.

حسین زاده با بیان این که رهبر معظم انقلاب، رئیس جمهور محترم و دولت تدبیر و امید بر خروج بانک‌ها از بنگاه داری و فروش املاک مازاد تاکید دارند، گفت: عزم بانک ملی ایران برای اجرا کردن این دستورالعمل جزم است.

مدیرعامل بانک ملی ایران اظهار کرد: ما در حال مذاکره با خریداران هستیم، اما باید این را هم گفت که بسیاری از بنگاه‌ها به صورت قهری به بانک واگذار شده و این کار بابت بدهی دولت‌ها و یا بدهکاران حقیقی و حقوقی دیگر بوده است.

به گفته حسین زاده، تنها بابت بدهی امیر منصور آریا، هشت شرکت از جمله گروه ملی فولاد به بانک ملی ایران واگذار شده است که اغلب آنها دچار مشکل تولید هستند.

مدیرعامل بانک ملی ایران افزود: نمی‌توان زمانی برای فروش کامل همه بنگاه‌های و املاک در اختیار اعلام کرد، چون طرف تقاضا نیز باید برای خریدن این اموال وجود داشته باشد، اما همه تلاش ما تسریع در این کار با شرط حفظ بیت‌المال و اموال بانک است.

ایران دولت روابط عمومی نظام بانکی رتبه نخست
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر