کد خبر: 664399 A

تا پایان سال‌جاری انجام می‌شود؛

وزیر ارتباطات گفت: 1400 کیلومتر از 4700 کیلومتر مسیر جادهای استان نیز فاقد پوشش ارتباطی است که تا پایان سال با احداث 69 سایت جاده‌ای جدید تمام این مسیر تحت پوشش ارتباطات مناسب قرار می‌گیرد.

به گزارش ایلنا، محمدجواد آذری جهرمی در سفر به چابهار با بیان اینکه  580 میلیارد تومان اعتبار در حوزه ارتباطات و زیر ساخت در سیستان و بلوچستان طی سال گذشته سرمایه گذاری شده، افزود: از این میزان سرمایه گذاری، 450 میلیارد تومان آن سهم دولت و 132 میلیارد تومان آن سهم بخش خصوصی بوده که نشان از توجه ویژه دولت به این استان دارد.

آذری جهرمی افزود: رییس‌جمهور از ابتدای دولت دوازدهم تاکید کردند که تمامی وزارتخانه‌ها برای سیستان و بلوچستان برنامه ویژه داشته باشند. بر این اساس، اجرای بیش از 750 کیلومتر فیبرنوری، توسعه 330 سایت جدید و نوسازی شده پهن باند و بهره‌مندی 2215 روستا از تلفن ثابت در سال گذشته از جمله اقدامات وزارت ارتباطات در این استان بوده است.

وزیر ارتباطات با بیان اینکه در استان‌های دیگر سرمایه‌گذاری بخش خصوصی بیش از دولت است، افزود: از امسال با توجه به آماده شدن زیرساخت‌ها در سیستان‌وبلوچستان، روند توسعه ارتباطات رشد شتابنده‌ای می‌گیرد 

آذری جهرمی گفت: با نهایی شدن برنامه‌ای مدون با همکاری استاندار سیستان و بلوچستان، متعهد می‌شویم تا پایان امسال ظرفیت زیرساخت‌ها را به سمتی ببریم که برچسب محرومیت از این استان برداشته شود. توسعه 500 کیلومتر فیبرنوری جدید، بهره‌مندی 500 روستای دیگر از تلفن ثابت و ایجاد 170 سایت جدید روستایی از جمله اقداماتی است که وزارت ارتباطات تا پایان امسال در سیستان و بلوچستان اجرا خواهد کرد.

محمدجواد آذری جهرمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر