کد خبر: 663772 A

با حجم تخلیه 1.3 میلیون متر مکعب؛

مدیر امور منابع آب تهران بزرگ گفت: طی ماه مرداد با انسداد 44 حلقه چاه غیر مجاز از برداشت سالانه حدود 1.3 میلیون متر مکعب جلوگیری شد.

به‌گزارش ایلنا از وزارت نیرو، "علیرضا نیکنام" با اعلام مطلب فوق افزود: با همکاری گروه گشت و بازرسی و اخذ دستور قضایی طی یک ماه گذشته  44 حلقه چاه غیرمجاز در محدوده عملکرد این امور در تهران، شمیرانات و پردیس در مجموع به عمق  1460 متر و با دبی 64.5  لیتر برثانیه  پر و مسلوب المنفعه شد.

وی همچنین با بیان اینکه این تعداد چاه‌ها در جهت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی آب‌های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی پر و مسلوب المنفعه شده است، افزود: با انجام این عملیات از خروج 1.3 میلیون متر مکعب آب در سفره‌های زیرزمینی این امور جلوگیری شد.

مدیر امور منابع آب تهران بزرگ تصریح کرد: ضمناً طی این مدت در بخش آب های سطحی 12 مورد احکام قضایی اخذ شده، 18  مورد صدور اخطاریه و در بخش آب های زیرزمینی، یک مورد توقیف دستگاه حفاری، 24 مورد احکام قضایی اخذ شده، 46 مورد کنترل بهره برداری ، 88 مورد چاه غیر مجاز شناسایی 88 مورد منجر به صدور اخطاریه گردید و همچنین با پیگیری های واحد بازرسی و نظارت نسبت به نصب 21 دستگاه کنتور حجمی هوشمند بر روی چاه های پروانه دار اقدام گردید.

نیکنام با تاکید بر ارتباط خوب و همکاری تنگاتنگ دستگاه قضایی برای برخورد با متخلفان و متجاوزان به منابع آب سطحی و زیرزمینی گفت: برداشت های بی رویه آب سبب افت سطح آب های زیرزمینی شده است و کاهش سطح آب‌های زیرزمینی خطرات و عواقب جبران ناپذیری از جمله ایجاد فروچاله، فرونشست زمین، شور شدن آب، کاهش کیفیت آب را در پی دارد که با توجه به اهمیت موضوع، این امور از هیچ کوششی در جهت صیانت از منابع آب دریغ نمی کند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: امور منابع آب تهران بزرگ بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

 

دستگاه قضایی زمین شمیرانات وزارت نیرو دستگاه حفاری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر