کد خبر: 661744 A

عبدالناصر همتی:

مدیران روابط عمومی بانک‌ها و موسسه‌های مالی و اعتباری صبح دوشنبه با رییس کل بانک مرکزی در ساختمان این بانک دیدار کردند.

به گزارش ایلنا، عبدالناصر همتی در این جلسه گفت: بر این اساس نظام بانکی باید برای بهبود وضعیت اقتصادی کشور اقدام‌های ویژه‌ای انجام دهد و بهتر است درباره ابعاد آن اطلاع رسانی مناسبی صورت گیرد.

رییس کل بانک مرکزی متذکر شد: سیستم بانکی نقش مهمی در اقتصاد کشور دارد طوری‌که بیش از ۸۰ درصد بازارهای مالی در کنترل بانک‌ها و بازار پول است و بنابراین این بخش را می‌توان مهمترین رکن بازار مالی دانست.

وی، نقش روابط عمومی‌ها را در ایجاد آرامش و اعتماد افکار عمومی مهم دانست و گفت: با وجود علاقه برای توضیح مسائل و شرایط اقتصادی به مردم به دلیل قولم، ترجیح می‌دهم اکنون بیشتر به مباحث عملیاتی و سیاستگذاری بپردازم.

همتی ادامه داد: معتقدم باید جایگاه روابط عمومی بانک‌ها احیا شود و این نهاد به نقش اصلی خود که همان بررسی انعکاس مسائل و مشکلات مردم و تنویر افکار عمومی و برقراری ارتباط دوسویه بین مردم و مدیران است، بازگردد. روابط عمومی‌ها باید برای ایجاد اعتماد و امید مردم به نظام بانکی حرکت کنند.

وی افزود: به امور رسانه‌ای و خبری اشراف دارم و به اهمیت آن واقفم و از روابط عمومی‌ها می‌خواهم در این دوره در امر اطلاع رسانی، اقدام ویژه انجام دهند.

بانک مرکزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر