کد خبر: 661357 A

بورس کالا با صدور اطلاعیه اعلام کرد:

بورس کالا با صدور اطلاعیه ای، وجه تضمین اولیه قراردادهای آتی سکه طلا را افزایش داد.

به گزارش ایلنا، بورس کالا اعلام کرد: مطابق با بند ۱۱ مشخصات قرارداد آتی سکه بهار آزادی طرح امام (ره) در خصوص تعیین وجه تضمین اولیه قرارداد آتی سکه طلا و با توجه به افزایش قیمت تسویه روزانه قراردادهای فعال طی روزهای اخیر، از روز دوشنبه ۵ شهریور ماه سال جاری پس از اتمام روز معاملاتی وجه تضمین اولیه برابر مبلغ ۸۷.۰۰۰.۰۰۰ ریال «هشتاد و هفت میلیون ریال» تعیین و همچنین مطابق با بند ۴۴ ماده یک دستورالعمل اجرایی معاملات قراردادهای اتی، مبلغ ۲۰.۰۰۰.۰۰۰ «بیست میلیون ریال» به ازای هر قرارداد آتی به عنوان وجه تضمین اضافی علاوه بر مقادیر فعلی وجوه تضمین تعیین می شود.

بر این اساس پس از پایان جلسه معاملاتی روز سه شنبه ۶ شهریور ماه ۹۷ مبلغ وجه تضمین برابر با ۸۷.۰۰۰۰.۰۰۰ ریال وجه تضمین اولیه و به همراه وجه تضمین اضافی، در مجموع مبلغ ۱۲۵.۵۰۰.۰۰۰ «۱۲۵ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال» تعیین می‌شود.

این گزارش می‌افزاید: قرارداد آتی، توافق نامه‌ای مبنی بر خرید و فروش یک دارایی در زمان معین در آینده و باقیمت مشخص است. به عبارت دیگر در بازار آتی، خرید و فروش دارایی پایه قرارداد براساس توافق نامه‌ای که به قرارداد استاندارد تبدیل شده، صورت می‌گیرد که در آن به دارایی با مشخصات خاصی اشاره می‌شود.

بورس کالا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر