کد خبر: 661325 A

قبل از عزیمت به فرودگاه برای استقبال؛

معاون امور فرودگاهی شهر فرودگاهی امام خمینی ره گفت: با توجه به اینکه یک سوم حجاج بیت الله الحرام کشورمان از این فرودگاه به کشور باز می گردند، از خانواده های حجاج درخواست می کنیم برای پرهیز از معطلی و ایجاد ازدحام، قبل از عزیمت به فرودگاه از زمان دقیق بازگشت کاروان حجاج خود مطلع شوند.

به گزارش ایلنا به نقل از صداوسیما، علی رستمی افزود: عملیات بازگشت حجاج از فردا پنجم شهریور آغاز و 24 هزار نفر از حجاج هشت استان کشورمان در مدت 20 روز تا 25 شهریور و با 92 پرواز از طریق فرودگاه امام خمینی به کشور وارد می شوند.

وی افزود: زمان دقیق ورود هواپیماها از طریق سامانه تلفنی 096330 و پایگاه اینترنتی فرودگاه امام به نشانی www.ikac.ir اطلاع رسانی می شود و خانواده ها قبل از حضور در فرودگاه، حتما از این زمان مطلع شوند.

وی درخصوص ناوگان مشارکت کننده در این عملیات نیز گفت: حجاج استان تهران و استانهای همجوار از طریق 92 پرواز و همکاری سه ایرلاین وارد کشور می شوند که 30 درصد حجاج از طریق پروازهای هواپیمایی سعودی و 70 درصد دیگر از طریق پروازهای شرکت هواپیمایی ایران ایر و با همکاری قشم ایر بازمی گردند.

رستمی با اشاره به هماهنگی همه دستگاههای نظامی، انتظامی و فرودگاهی و خدمت رسان برای ایفای نقش در عملیات بازگشت حجاج خانه خدا تاکید کرد: هم اکنون بخش مهمی از ترمینال اصلی فرودگاه امام به پروازهای حج اختصاص یافته است.

حجاج
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر