کد خبر: 660851 A

با حضور وزیر نیرو:

طرح ­توسعه پست ۴۰۰ کیلوولت امین‌الاشرافی (تهرانپارس) و ۵۷ طرح ­انتقال و فوق توزیع شرکت برق منطقه‌ای تهران صبح امروز با حضور وزیر نیرو رونمایی و افتتاح شد.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو؛­­­ همزمان با سومین روز هفته دولت و دهه­ امامت و ولایت و روز کارمند، آیین رونمایی و افتتاح طرح ­توسعه پست 400 کیلوولت امین‌الاشرافی (تهرانپارس) و 57 طرح­ انتقال و فوق‌ توزیع شرکت برق منطقه‌ای تهران به ارزش 382 میلیارد تومان با حضور­ ­وزیر نیرو­ و­­ استاندار تهران انجام شد.

در این مراسم، ترانس سوم پست 400 کیلوولت امین الاشرافی( تهرانپارس ) با رویکرد اقتصاد مقاومتی و با اهداف افزایش قابلیت اطمینان شبکه و آمادگی برای عبور از پیک بار تابستان 97 ، با ظرفیت 500 مگاولت آمپر مرداد ماه برق‌دار شده و به بهره‌برداری رسید.

بر طبق این گزارش، عملیات ساختمانی و تامین تجهیزات بخش 400 کیلوولت، توسعه باسبار 230 کیلوولت، جابجایی 2 دستگاه دکل 230 کیلوولت 2 مداره به همراه تامین و ساخت تابلوهای حفاظت و کنترل پست و طراحی و ساخت کنترلی 2 طبقه (خاص) بود که مقدمات به مدار آوردن ترانس سوم را فراهم ساخت.

بر اساس این گزارش از مجموع 57 طرح ­یاد شده، 43 طرح مربوط به احداث و توسعه در بخش های انتقال و فوق توزیع در برق منطقه‌ای تهران است که امروز وارد مدار بهره‌برداری شده است.

وزیر نیرو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر