کد خبر: 659829 A

‌رئیس سازمان راهداری اعلام کرد؛

رئیس سازمان راهداری گفت: از ساعت ۱۲ روز ۳۰ مرداد تا ساعت ۸ امروز، حدود ۷.۸ میلیون تردد در جاده‌ها ثبت شد که بیشترین میزان خروجی مربوط به استان‌های تهران و البرز و بیشترین میزان ورودی متعلق به استان های مازندران، گیلان و همدان بود.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، عبدالهاشم حسن نیا‌ اظهار داشت: همزمان با ایام عید سعید قربان و تعطیلات پایان هفته حجم سفرهای هموطنان در طول محورهای مواصلاتی کشور افزایش یافته است.

وی ادامه داد: بررسی آمار ورودی و خروجی استان‌ها طبق اعلام مرکز مدیریت راه های‌کشور‌ از ساعت ۱۲ ظهر مورخ ۳۰ مرداد ماه لغایت ۸ بامداد امروز ۱ شهریور ماه حاکی است مجموع ورودی و خروجی استان‌ها در این مدت بیش از هفت میلیون و ۷۶۹ هزار و ۲۱۲ مورد تردد بوده که بیشترین میزان ورودی و خروجی به ترتیب مربوط به استان های البرز، مازندران، تهران، گیلان، قم و همدان بوده است.

حسن‌نیا افزود: در این مدت بیشترین میزان خروجی مربوط به استان‌های تهران و البرز و بیشترین میزان ورودی متعلق به استان های مازندران، گیلان و همدان بوده است.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای بیان کرد: با توجه به اهمیت ایمنی و سلامت سفر هموطنان و پیشگیری از ترافیک و راهبندان در سطح شبکه راه‌های کشور ، توصیه می شود مسافران بازگشت خود را به ساعات پایانی تعطیلات موکول کنند و با مدیریت و زمان بندی صحیح اقدام به بازگشت کنند.

معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین اظهار داشت: به هموطنان توصیه می شود قبل از آغاز سفر ضمن تماس با مرکز مدیریت راه های کشور با شماره ۱۴۱ از وضعیت راه ها مطلع شوند و مسیر و زمان مناسب را برای سفر انتخاب کنند.

تعطیلات جاده قم همدان سازمان راهداری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر