کد خبر: 659571 A

وزیر ارتباطات تاکید کرد؛

وزیر ارتباطات و فناوری درباره نقش پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: در فرایند تحولات وزارت ارتباطات، نقش پژوهشگاه باید از تحقیقات به مدیریت تحقیق تغییر کند تا ما بتوانیم از تمامی ظرفیت‌های علمی و تخصصی فاوا در کشور استفاده کنیم.

به گزارش ایلنا به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات سه‌شنبه در جلسه کنترل پروژه‌های پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: این پژوهشگاه همواره پایه منظم و ثابت موضوعات کاری وزارت ارتباطات است که این مساله حاکی از پویایی، انگیزه و ظرفیت مناسب علمی است که در درون پژوهشگاه وجود دارد و وزارت ارتباطات باید به بهترین نحو از آن استفاده کند.

وی افزود: وزارت ارتباطات برای پژوهش، ارزش قائل است و برای آن هزینه می‌کند و تمام تلاش‌مان این است که اعتبارات پژوهشگاه دچار مشکل نشود.

آذری جهرمی همچنین تصریح کرد: در فرایند تحولات وزارت ارتباطات، نقش پژوهشگاه باید از تحقیقات به مدیریت تحقیق تغییر پیدا کند تا ما بتوانیم از تمامی ظرفیت‌های علمی و تخصصی فاوا در کشور استفاده کنیم.

نقش پر رنگ پژوهشگاه در رصد فناوری

نصرالله جهانگرد معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات نیز در این جلسه با اشاره به اینکه پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات باید در تمامی فعالیت‌هایش رویکرد اقتصادی داشته باشد، گفت: علاوه بر آن آزمایشگاه‌های پژوهشگاه باید بتوانند به بازار خدمات دهند و نقش پژوهشگاه در رصد فناوری باید کاملا تعریف‌شده و مشخص باشد.

سیروس موثقی معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی وزارت نیز با بیان اینکه ما از تحقیقات و پژوهش انتظار داریم که مشکلات حال و آینده کشورمان را حل کند، گفت: انتظار داریم که این پژوهشگاه در تمامی عناوین ICT، سرآمد کشور باشد.

وی افزود: پژوهشگاه باید با قوی تر کردن تفکر استراتژی خود، ساختار خود را متحول کند، به طوری که دستاوردهای پژوهشگاه برای جامعه قابل لمس باشد.

مهم ترین ماموریت های پژوهشگاه

همچنین محمد خوانساری رییس پژوهشگاه ارتباطات وفناوری اطلاعات ایفای نقش مشاوره‌ای و پژوهشی در تحقق و به بار نشاندن طرح‌ها و پروژه‌ها، رصد فناوری، آینده‌نگری و کمک به تدوین برنامه‌های بخشی و ملی،  توسعه کسب و کارهای دانش بنیان حوزه فاوا با بهره گیری از مرکز نوآوری، مرکز رشد و پارک و توسعه فناوری های بومی و بومی‌سازی فناوری های پیشرفته را مهم‌ترین ماموریت‌های پژوهشگاه عنوان کرد.

 

ارتباطات و فناوری اطلاعات جامعه فناوری معاون معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر