کد خبر: 659423 A

در گمرک ایران صورت گرفت؛

سرپرست حوزه نظارت گمرکات استان بوشهر از کشف و ضبط یک محموله بزرگ مشروبات الکلی­ در­ گمرک خبر داد.

به گزارش ایلنا،​­­ منصور بازیار با بیان این مطلب افزود: این محموله مشروبات الکی شامل 9 هزار و 216 بطری مشروبات الکی بود که با هوشیاری کارکنان گمرک بندر دیر از یک شناور ورودی به اسکله این گمرک کشف و ضبط شده است.­

وی با بیان اینکه مشروبات الکی مکشوفه در قالب نوشیدنی های مجاز و تحت رویه ملوانی قصد ورود به کشور داشته است، اظهار داشت: قاچاقچیان با زدن برچسپ و مخدوش­ کردن ­ میزان درصد الکل قصد مجاز جلوه دادن کالای یاد شده را داشتند که با رصد اطلاعات و هوشیاری ماموران حراست گمرک مواجه شدند.­

سرپرست حوزه نظارت گمرکات استان بوشهر یادآورد شد: ­کالای مکشوفه فوق در ­صورت‌جلسه‌ای تحویل مراجع قضایی شهرستان دیر شده است.

بازیار با بیان اینکه اولویت‌های گمرک ­مبارزه با قاچاق کالا به ویژه ­ممانعت از ورود کالاهای ممنوعه به کشور است ، گفت: در همین راستا ماموران و کارکنان گمرکات استان بوشهر با حساسیت و هوشیاری بالا همواره سعی کرده اند­به عنوان مرزبانان اقتصادی کشور در امر مبارزه با قاچاق کالا پیش قدم باشند.

همچنین ماموران گمرک نوردوز در دو عملیات موفق شدند حدود­ نیم تن لوازم آرایشی را در دو اتوبوس مسافری ورودی از کشور ارمنستان کشف و ضبط کنند.

بر اساس این گزارش ماموران ­گمرک در یک عملیات پس از بررسی اتوبوس و مشکوک شدن به آن به کمک مربیان سمگا به بازرسی اتوبوس اقدام کردند.

آنها موفق شدند، در این عملیات 225 کیلو لوازم آرایشی کشف کنند، که بسیار ماهرانه در اتوبوس جاسازی شده بود. این ماموران همچنین درعملیات مشابه دیگری موفق شدند، محموله ­دیگری از لوازم آرایشی را ­به وزن 190 کیلوگرم که در یک اتوبوس ورودی از کشور ارمنستان جاسازی شده بود کشف کنند. طی این دو عملیات کشف قاچاق، مجموعا 415 کیلو گرم لوازم آرایشی کشف و ضبط شد.

تیم مربیان سمگا موفق شدند در سال 96 روزانه با تقریبا 5 عملیات کشف، تعداد 1485 عملیات کشف مواد مخدر و غیرمخدر به وزن 50000 کیلوگرم را به نام خود ثبت کنند.

این کشفیات در 190 هزار و 236­­فقره بازرسی از محموله های ورودی، خروجی و پست صورت گرفته است. این تیم که متشکل از مربیان حرفه ای و سگهای آموزش دیده هستند با استقرار در برخی گمرکات همچنین توانسته اند به تشریفات سرعت بخشیده و باعث تسهیل بازرسی شوند.­

گمرک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر