کد خبر: 658420 A

امروز در فرابورس ایران رقم خورد؛

نخستین روز معاملاتی از آخرین هفته مرداد‌ماه در حالی برای فرابورس ایران به پایان رسید که نزدیک به 707 میلیون ورقه به ارزش دو هزار و 894 میلیارد ریال در مجموع بازار‌های فرابورس جا‌به‌جا شد و افزایش بیش از 50 درصدی حجم و افت ارزش معاملات نسبت به روز کاری پیشین را نشان می‌دهد

به گزارش ایلنا و به نقل از فرابورس ایران، امروز شنبه 27 مرداد شاخص کل فرابورس با 5 واحد افزایش به 1505 واحد رسید که نماد‌های «مارون» و «هرمز» در مجموع بیش از 3 واحد تاثیر مثبت بر افزایش آیفکس برجای گذاشتند. از طرف دیگر دو نماد «ذوب» و «شراز» بیشترین تاثیر منفی را بر این نماگر داشتند و نماد‌های «سدبیر» و «کیمیا» امروز بیشترین کاهش قیمت را تجربه کردند.

معاملات اوراق بدهی در تابلو اوراق با درآمد ثابت امروز با تغییر مالکیت 1.4 میلیون ورقه به ارزش افزون بر یک هزار و 93 میلیارد ریال پیگیری شد که نماد «اخزا606» با ارزش معاملاتی بیش از 107 میلیارد ریالی و حجم معاملاتی نزدیک به 145 میلیون ورقه‌ای بیشترین حجم و ارزش را در معاملات این تابلو به خود اختصاص داد.

از طرف دیگر، تابلو تسهیلات مسکن در روزی که گذشت میزبان داد‌و‌ستد بیش از 86 هزار ورقه به ارزش 57 میلیارد و 90 میلیون ریال بود که تسه تیر 97 با حجم معاملاتی به میزان بیش از 26 هزار ورقه به ارزش 17 میلیارد و 600 میلیون ریال بیشترین حجم و ارزش معاملاتی را در اختیار گرفت. همچنین رصد قیمت تسه‌ها در این تابلو حاکی از صدر‌نشینی این تسه به لحاظ بالاترین قیمت در میان سایر تسه‌ها با وجود افت 0.3 درصدی و رسیدن قیمت آن به 669 هزار ریال است.

در همین حال، در صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله (ETF) بیش از 13 میلیون ورقه به ارزش نزدیک به 139 میلیارد ریال میان معامله‌گران دست‌به‌دست شد که دو نماد «آکورد» و «اعتماد» به ترتیب بیشترین حجم و ارزش معاملاتی را از آن خود کردند.

از سوی دیگر، بررسی معاملات سهام در روزی که گذشت بیانگر نقل‌و‌انتقال بیش از 447 میلیون سهم به ارزش یک هزار و 270 میلیارد ریال در دو بازار اول و دوم فرابورس است که نماد «ذوب» با حجم معاملاتی به میزان بیش از 125 میلیون سهم به ارزش 206 میلیارد و 870 میلیون ریال بیشترین حجم و ارزش معاملاتی را به خود اختصاص داده است.

همچنین در مجموع سه تابلو بازار پایه امروز 245 میلیون سهم به ارزش بیش از 334 میلیارد ریال معامله شد.

 

ایران سرمایه مسکن شاخص کل ارزش معاملات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر