کد خبر: 657329 A

آذری‌جهرمی در بوشهر:

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه توسعه فناوری اطلاعات به گونه‌ای است که فقدان آن را به شدت احساس می‌کنیم، گفت: امروز وضعیت ارتباطات ایران بهتر از برخی کشورهای همسایه است.

به گزارش ایلنا، محمد جواد آذری‌جهرمی در شورای اداری شهرستان جم با اشاره به توسعه‌هایی که در سال‌های اخیر و‌ به ویژه طی یک سال گذشته در استان بوشهر اتفاق افتاده، افزود: توسعه فناوری به‌گونه‌ای است که اگر آن را از ما بگیرند فقدان آن را به شدت احساس می‌کنیم. امروز وضعیت ارتباطات در ایران بهتر از کشور آذربایجان است و ظرفیت ارتباطات بین الملل در کشور به ۱.۵ ترا رسیده است.

وزیر دولت تدبیر و امید با اشاره به اینکه در ماه گذشته میزان مشترکان پهنای باند ایران از ترکیه بیشتر شده، تصریح کرد: مشکل ما در کشور توسعه نیست بلکه عدم توسعه متوازن است چراکه سالیان گذشته سرمایه‌گذاری صورت نگرفته است.

وزیر ارتباطات با بیان اینکه انتظار داریم با توجه به توسعه‌هایی که رخ داده شاهد ارتقای رتبه شاخص‌های ارتباطات و فناوری اطلاعات باشیم، گفت: امروز رشد و توسعه انجام شده در کشور در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات بسیار قابل توجه بوده اما به خاطر محدودیت‌های فرهنگی دسترسی به بعضی از سایت‌های بین‌المللی مسدود شده، امکان بهره‌برداری کامل از ظرفیت های ایجاد شده فراهم نباشد.

وی با بیان گوشه ای از دستاوردهای جوانان ایرانی در حوزه فناوری گفت: اینکه امروز یک بازی رایانه‌ای ایرانی ۱۰ میلیون نصب فعال دارد دستاورد خوبی است. 

وی افزود: امروز در تمام شهرستان‌های استان بوشهر نسل سوم و‌ چهارم پهن باند در دسترس است اما در حوزه تلفن ثابت علی‌رغم شروع توسعه فیبر خانگی هنوز عقب ماندگی‌هایی داریم.

محمدجواد آذری‌جهرمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر