کد خبر: 654407 A

معاون وزیر راه و شهرسازی:

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: محدودیت های ناشی از تحریم های یک جانبه در آینده هر چند ممکن است نگرانی هایی ایجاد کرده باشد، اما تلاش و پیگیری ما در سازمان بنادر بر این است که آثار احتمالی ناشی از آن را به حداقل برسانیم.

به گزارش ایلنا، محمد راستاد در سفر یک روزه به استان هرمزگان در نشست مشترک با تجار و بازرگانان این استان در بندر شهید رجایی، اظهار داشت: یکی از اهداف مهم و راهبردی سازمان بنادر ارایه خدمات بهینه و مناسب به صاحبان کالا، تجار و فعالان اقتصادی است، به نحوی که هزینه تمام شده ناشی از فعالیت در بنادر تجاری کشور به حداقل برسد.

وی افزود: با کاهش هزینه های بندری، رقابت پذیری در بنادر کشور برای فعالان اقتصادی به افزایش قابل توجهی خواهدیافت.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به محدودیت های ناشی از تحریم های یک جانبه در آینده گفت: این محدودیت ها هر چند ممکن است نگرانی هایی ایجاد کرده باشد، اما تلاش و پیگیری ما در سازمان بنادر بر این است که آثار احتمالی ناشی از آن را به حداقل برسانیم.

وی خاطرنشان کرد: با برگزاری نشست های مشترک و دیدار چهره به چهره با فعالان بخش خصوصی و تشکل های صنفی تلاش خواهیم کرد مکانیزم هایی را طراحی کنیم که هم بخش صادرات کشور تقویت شود و هم برای واردات مشکلی ایجاد نشود.

راستاد گفت: با شکل گیری شهر لجستیکی در اراضی پسکرانه بندر شهید رجایی هم شاهد تبدیل این دروازه اقتصادی کشور به بندر نسل سوم و حتی نسل چهارم باشیم و هم فعالیت های تولیدی، صادرات مجدد و ارزش افزوده در بزرگترین بندر تجاری کشور افزایش یابد.

معاون وزیر راه و شهرسازی از مدیران بنادر خواست تا برای بهبود مستمر خدمات و رفع دغدغه های صاحبان کالا و فعالان اقتصادی، با تشکل های صنفی آنها، تعامل و ارتباط نزدیکتری داشته باشند.

محمدعلی حسن زاده؛ عضو هیات عامل و معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر نیز طی سخنانی به تشریح سیاست های این سازمان در شرایط فعلی کشور پرداخت و به سوالات و پرسش های مطروحه از سوی تعدادی از تجار و صاحبان کالا پاسخ گفت.

همچنین اله مراد عفیفی ‍پور؛ مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان این نشست، گفت: بندر شهید رجایی به عنوان دروازه طلایی اقتصاد ایران یکی از مبادی اصلی واردات و صادرات کالا در کشور محسوب می شود و همواره توجه به دغدغه های صاحبان کالا و تجار همواره در اولویت فعالیت ها و سیاست های سازمان بنادر بوده است.

وی افزود: ما در بندر شهید رجایی در راستای تاکیدات مدیرعامل و اعضای هیات عامل سازمان بنادر همواره تلاش کرده ایم که به صاحبان کالا خدمات شایسته ای ارایه دهیم. در این راستا، هرآنچه در مباحث لجستیکی، عملیاتی، فنی، خدماتی و پشتیبانی بندر بوده را به کار گرفته و این ظرفیت ها را مورد استفاده قرار داده ایم.

عفیفی پور تصریح کرد: شاخص های موجود در بندر شهید رجایی نشانگر موثر بودن اقدامات و سرمایه گذاری های سازمان بنادر در بزرگترین بندر کشور بوده است.

 وی   از بخش خصوصی فعال در این بندر که رفتار حرفه ای دارند و منطبق با ضوابط و سیاست های سازمان بنادر که براساس الزامات اقتصادی کشور و توسعه فعالیت های اقتصادی تبیین شده است عمل می کنند، تقدیر کرد.

صاحبان کالا، تجار و بازرگان حاضر در این نشست به ارایه دغدغه ها و دیدگاه های خود پرداختند. نشست مشترک مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با تجار و بازرگانان استان هرمزگان با هدف هم اندیشی در راستای تسهیل تجارت دریایی و رفع چالش ها و تنگناهای احتمالی به شکل دوره ای در بنادر این استان بر گزار می شود.

 

 

 

بندر شهید رجایی محمد راستاد معاون وزیر راه و شهرسازی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر