کد خبر: 653269 A

وزیرراه و شهرسازی در جمع خبرنگاران:

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به قدرتمند بودن صنعت ساختمان در ایران گفت: با توجه به رونق بازار مسکن این صنعت می‌تواند به عنوان پشتیبان بخش مسکن عمل کند.

به گزارش ایلنا،‌ عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی در حاشیه بازدید از هجدهمین نمایشگاه صنعت ساختمان ایران در جمع خبرنگاران این نمایشگاه را بسیار بزرگ  و ارزشمند توصیف کرده و گفت:  ۷۵۵ شرکت داخلی و ۱۵۱ شرکت خارجی به صورت مستقیم و غیرمستقیم در این نمایشگاه شرکت کردند.

آخوندی برگزاری این نمایشگاه را نشان از توان تولیدی خوب ایران در صنعت ساختمان دانست و افزود: در حوزه‌های مختلف، کارهایی که تولید می‌شود هم از نظر فناورانه و هم از نظر زیبایی و طراحی کاملا قدرت رقابت بین‌المللی دارد و خوشبختانه اغلب صنعتگران بازار بین‌المللی نیز دارند.

وی ادامه داد: این نشان می‌دهد صنعت ساختمان از آن دسته صنعت‌هایی است که می‌توان برای افزایش رشد ملی و توسعه صنعتی ایران روی آن حساب کرد.

وزیر راه و شهرسازی به رشد پروانه‌های ساختمانی در سال جاری اشاره کرد و گفت: آمارها نشان می‌دهد در همین ماه‌های اولیه به سمت توسعه و رونق بیشتر در بخش مسکن حرکت کرده‌ایم. صنعت ساختمان یکی از صنایع پشتیبان برای بخش مسکن و ساختمان‌سازی است که می‌تواند هم به صنعت کمک کند و هم اشتغال خوبی را ایجاد کند.

این مقام مسئول ادامه داد: در صحبتی که با تولیدکنندگان داشتم، متوجه شدم اغلب آن‌ها بازار بین‌المللی دارند و می‌توانند محصولات خود را به کشورهای همسایه و دیگر کشورها صادر کنند.

آخوندی در ادامه به سیاست‌گذاری برای بخش مسکن اشاره کرد و گفت: ابتکارات زیادی  را در دستور کار داریم .هم برای بازار اجاره لایحه‌ای را ارائه دادیم و هم اقداماتی مانند مالیات و خانه‌های خالی و همچنین معافیت‌های مالیاتی برای ساخت واحدهای کوچک مقیاس که بیشتر مورد نیاز بازار است، انجام شده است.

وزیر راه و شهرسازی افزود: برای اجاره این واحدها در بازار نیز معافیت‌های مالیاتی پیش‌بینی کرده‌ایم.

وی در پایان گفت: پیشنهادات و ابتکارات مختلفی ارائه شده و اکنون مراحل تصویب خود را در شورای عالی پول و اعتبار و نهادهای دیگر طی می‌کند.

 

مسکن صنعت ساختمان آخوندی وزیرراه و شهرسازی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر