کد خبر: 651787 A

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ضمن تاکید بر تولید و توزیع مستمر بنزین در سراسر کشور، گفت: دولت و مجلس شورای اسلامی تاکنون تصمیمی درباره تغییر قیمت بنزین نگرفته است.

 به گزارش ایلنا، علیرضا صادق آبادی در حاشیه بازدید از یک جایگاه عرضه بنزین در جاده آمل به محموآباد اظهار کرد: هیچ گونه مشکلی در تولید و توزیع بنزین مورد نیاز در جایگاه‎های عرضه سوخت وجود ندارد.

وی تولید کنونی روزانه بنزین در ۱۰ پالایشگاه کشور را بیش از ۹۰ میلیون لیتر اعلام کرد و ادامه داد: این مقار تولید در نیمه نخست پارسال، ۶۳ میلیون لیتر و سه ماه پایانی ۹۶ حدود ۷۸ میلیون لیتر بود و هم‌اکنون به حدود ۹۰ میلیون لیتر رسیده است.

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‎های نفتی گفت: هم اکنون تامین بنزین مورد نیاز استان‎های شمالی با خطوط لوله سراسری از پالایشگاه‎های تولیدی کشور به ساری و رشت منتقل می‌شود و با نفتکش‌های جاده‌پیما به انبار نفت چالوس در غرب مازندران حمل می‌شود.

صادق آبادی، خبر تعطیلی جایگاه‎های عرضه بنزین در غرب مازندران را رد کرد و افزود: هیچ یک ازجایگاه‎های عرضه سوخت در غرب مازندران و گیلان تعطیل نیست وحتی ۴۰ میلیون لیتر بنزین مازاد نیز از طریق خطوط لوله سراسری به انبارهای ساری ورشت تزریق شده است.

وی تاکید کرد: به هیچ وجه کمبود بنزین در شمال و در کل کشور وجود ندارد ومردم نیز هیچ نگرانی و دغدغه‌ای بابت تامین بنزین مصرفی نداشته باشند.

قیمت بنزین تا پایان سال ۹۷ تغییر نمی‌کند

معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‎های نفتی همچنین در پاسخ به برخی نگرانی‎ها درباره قیمت بنزین نیز گفت: تاکنون هیچ تصمیمی درباره تغییر قیمت بنزین از سوی دولت و مجلس شورای اسلامی گرفته نشده است.

افزایش تولید بنزین تا ۱۰۷ میلیون لیتر در سال۹۷

وی همچنین به برنامه‌های حمایتی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‎های نفتی برای افزایش ظرفیت کنونی تولید بنزین در کشور خبر داد و گفت: با فعال شدن فاز سوم خط تولید ستاره پالایشگاه میعانات گازی خلیج فارس ظرفیت نهایی تولید بنزین کشور به حدود ۱۰۷ میلیون لیتر در روز می‌رسد.

معاون وزیر نفت گفت: در تولید، انتقال و توزیع بنزین و دیگرفرآورده‎های نفتی، مجموعه شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‎های نفتی شبانه‌روز در حال فعالیت هستند تا مشکلی در تامین سوخت شهروندان به وجود نیاید.

 

افزایش قیمت بنزین سهمیه بندی بنزین مجلس شورای اسلامی پالایش و پخش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر