کد خبر: 650982 A

وزارت صنعت اعلام کرد:

رفتار سلیقه‌ای در بدنه وزارت صنعت یکی از مشکلات فعالان بخش خصوصی است.

به گزارش ایلنا، متاسفانه گاه مشاهده می‌شود، در نبود نظارت وزارت‌صنعت در اعطای مجوز فعالیت به بخش‌خصوصی به دلیل عدم اطلاعات یا عدم تخصص یا اعمال لابی گروه‌های ذی‌نفوذ، در چارچوب قانون رفتار نمی‌کند که همین امر موجب هدر رفت سرمایه‌های ملی در کشور می‌شود.

به‌طور مثال شرکت داتیس خودرو، که بالغ بر یک و نیم سال پیش صلاحیت و نمایندگی خود را از شرکت هایکو آلمان دریافت کرده، بعد از فرازونشیب‌های بسیار و کارشکنی برخی در بدنه وزارت صنعت موفق شد، مجوز فعالیت خود را از وزارت صنعت دریافت کند. این در حالی است که علی‌رغم دستور صدور لوح، اظهارات کارشناسان مربوطه وزارت صنعت خلاف این موضوع را القا می‌کند.

طبق اسناد موجود در وزارت صنعت، امیرحسین قناتی، مدیرکل صنایع خودرو و نیرو محرکه طی نامه به شماره 70647/60 مورخ 12/03/1397 به احمدی، رئیس مرکز امور اصناف و بازرگان با استناد به گزارش شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران مبنی بر اینکه"شرکت داتیس خودرو قادر به ارائه خدمات پس از فروش به خودروهای سواری با نام تجاری HEICO SPORTIV در قالب مدل‌های مندرج در پیوست گزارش است" صراحتا دستور صدور لوح را می‌دهد.

براساس این نامه شرکت داتیس خودرو نماینده رسمی هایکو آلمان و دارای مجوز فعالیت است اما اینکه چرا همچنان درباره صدور لوح این شرکت در بدنه وزارت صنعت مقاومت وجود دارد، جای سوال و ابهام است. از این قبیل رفتارهای سلیقه‌ای در وزارت صنعت به کرات مشاهده شده که این امر مخالف با تسهیل شرایط کسب و کار برای فعالان بخش خصوصی است.

وزارت صنعت داتیس خودرو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر