کد خبر: 648276 A

رضا اردکانیان خبر داد:

وزیر نیرو گفت: برنامه‌ای برای قطع آب نداریم.

به گزارش ایلنا، رضا اردکانیان درباره نشست امروز کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس اظهار داشت: آب یکی از معدود عرصه‌های چند انضباطه است هر چند که در دولت یک وزارتخانه به اسم وزارت نیرو به موضوع آب کنار موضوعات برق و انرژی می پردازد، آب یک مقوله میان‌بخشی است به این معنا که به سامان رسیدن آن در کشور مستلزم همکاری بخش‌های مختلف است.

وزیر نیرو با بیان اینکه کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس به درستی این زمان را که هنوز فاصله قابل ملاحظه‌ای با فصل بودجه دارد برای برگزاری این نشست انتخاب کرده، گفت: با دعوت مشترک از سازمان هایی که در دولت با موضوع آب سر و کار دارند از جمله سازمان برنامه و بودجه، وزارت نیرو، وزارت جهاد کشاورزی، سازمان هواشناسی، این عرصه مورد بحث قرار گرفته است.

وی با تاکید بر اینکه نشست برگزار شده جلسه اول بود که با ادامه آن بحث کردن درباره عرصه‌هایی مانند بودجه، ساز وکارهای میان بخشی و اصلاح ساختارهای داخلی دستگاه‌ها را شروع می‌کنیم، عنوان کرد: عملکردها باید به نحوی باشد که بتوانیم با آب موجود امنیت غذایی و موضوع آب شرب و بهداشت را مدنظر قرار دهیم و در نهایت با الگوی صحیح مصرف آب با بحران مواجه نشویم.

اردکانیان درباره وضعیت قطعی برق در کشور و اینکه آیا قطعی‌های برق تا پایان تابستان ادامه دارد یا خیر، اظهار داشت: امیدواریم قطعی‌های برق تا پایان تابستان ادامه نداشته باشد، در حال حاضر قطعی برق ارتباط مستقیمی با دما و درجه حرارت دارد.

وزیر نیرو با بیان اینکه در حال حاضر با پدیده گرما و افزایش دما به شکل ثابت مواجه هستیم که در نقاط مختلفی از دنیا این موضوع وجود دارد، تصریح کرد: امیدواریم با کاهش دما مقدار کسری تولید برق را تامین و از آن عبور کنیم، از همکاری ای که مردم دارند صمیمانه تشکر می‌کنم.

وی با اشاره به اینکه واحدهای تولید برق کشور در حال وارد شدن به مدار هستند، ادامه داد: تعدادی نیروگاه در نکا و تبریز مشکلاتی داشتند که با تلاش شبانه روزی نیروهای فنی صنعت برق مشکل آنها رفع شده و همچنین دو نیروگاه جدید نیز مطابق برنامه وارد مدار می‌شوند.

وزیر نیرو در پایان درباره قطعی آب به منظور ذخیره بیشتر، اظهار داشت: برنامه‌ای در زمینه قطعی آب وجود ندارد، با همکاری مردم در مصرف صحیح امیدواریم با چنین شرایطی مواجه نشویم هرچند که این موضوع ارتباط مستقیمی با نوع مصرف دارد.

رضا اردکانیان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر