کد خبر: 647191 A

مدیرکل دفتر حقوقی سازمان راهداری خبر داد:

براساس رسیدگی به پرونده تخلف شرکت حمل و نقل مسافربری «پادراسفر سنندج» باتوجه به تخلفات صورت گرفته در زمینه صدور صورت وضعیت فاقد مهر مدیر فنی برای اتوبوس، مسافرگیری در اطراف پایانه مسافربری و تصادف منجر به فوت و جرح، پروانه فعالیت این شرکت به مدت سه ماه لغو شد.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط‌عمومی سازمان راهداری و حمل ونقل جاده‌ای، عباس‌علی بنی‌اسدی مدیرکل دفتر حقوقی سازمان راهداری بیان کرد: براساس رسیدگی به پرونده تخلف شرکت حمل و نقل مسافربری «پادراسفر سنندج» باتوجه به تخلفات صورت گرفته در زمینه صدور صورت وضعیت فاقد مهر مدیر فنی برای اتوبوس، مسافرگیری در اطراف پایانه مسافربری و تصادف منجر به فوت و جرح، پروانه فعالیت این شرکت به مدت سه ماه لغو شد.

وی همچنین از رسیدگی به تخلفات شرکت حمل و نقل کالای بین‌المللی خاورمیانه (تهران) در جلسه کمیسیون ماده ۱۱ خبر داد و افزود: باتوجه به تخلفات صورت گرفته در زمینه حمل مواد خطرناک در ساعت غیرمجاز (شب)، عدم استفاده از راننده دوم و صدور CMR برای راننده فاقد گواهینامه آموزشی حمل مواد خطرناک، پروانه فعالیت شرکت حمل و نقل کالای بین‌المللی خاورمیانه (تهران) به مدت یک سال لغو شود.

مدیرکل دفتر حقوقی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای افزود: در همین رابطه پرونده راننده اتوبوس مورد نظر نیز به دلیل بی‌احتیاطی و توقف در خارج از پایانه جهت جذب مسافر در کمیسیون ماده ۱۱ رسیدگی به تخلفات رانندگان مطرح و کارت هوشمند رانندگی وی به مدت دو سال غیرفعال شد.

براساس این گزارش تیرماه جاری در اثر برخورد یک دستگاه تانکر حامل مواد خطرناک مربوط به شرکت حمل و نقل بین‌المللی کالای خاورمیانه با یک دستگاه اتوبوس مربوط به شرکت حمل‌ونقل مسافر پادراسفر سنندج در اطراف پایانه مسافربری سنندج، تعداد ۱۱ نفر از هموطنان از جمله راننده کامیون جان باختند و ۹ نفر دیگر نیز مجروح شدند.

مدیرکل دفتر حقوقی سازمان راهداری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر