کد خبر: 646841 A

مدیرعامل آبفا استان اصفهان:

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان با تاکید بر اینکه میزان تولید آب با میزان مصرف همخوانی ندارد، گفت: با توجه به کاهش منابع آبی، سازگاری با کم آبی تنها راه دسترسی پایدار به آب شرب است.

به گزارش ایلنا، هاشم امینی در نشستی که با مدیران ارشد شهرستان اردستان پیرامون تغییر سبک زندگی با رویکرد صرف بهینه داشت با اشاره به اقداماتی که در راستای مدیریت مصرف  در دستور کار قرار گرفته است، گفت: در یازده سال گذشته با اقداماتی که در زمینه مدیریت مصرف اعمال گردید سرانه مصرف از 189 لیتر در شبانه روز به 154 لیتر در سال 96 کاهش یافت.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان گفت: هم اکنون مصرف سرانه آب در اصفهان 154 لیتر در شبانه روز است در حالیکه استاندار جهانی آن 110 لیتر در شبانه روزاست پس می‌طلبد با تغییر سبک زندگی، آب را درست مصرف کنیم.

وی با بیان اینکه زنگ خطر به صدا درآمده است، تصریح کرد: میزان تولید با میزان مصرف همخوانی ندارد. بیش از یک دهه از وقوع خشکسالی در کشور می گذرد بطوریکه هم اکنون در مرحله تنش آبی قرار داریم که در آن منابع آبی موجود برای تامین آب یک شهر، شهرستان یا روستا کمتر از آب مورد نیاز در اوج مصرف است.

امینی افزود: هدف ما از ترویج فرهنگ مصرف بهینه آب کاهش مصرف میان تمام بهره برداران است به نحوی مصارف خانگی به 120 لیتر در شبانه روز کاهش یابد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان بر کاهش 20 درصدی مصرف آب تاکید کرد و گفت: مدیریت هوشمند و بالانس نمودن فشار تمام نقاط شبکه و فرهنگ سازی مدیریت مصرف آب با استفاده از ظرفیت رسانه های مکتوب، دیداری و شنیداری ملی و استانی و شبکه های مجازی، برگزاری  کارگاه های آموزشی ویژه مهدهای  کودک و برپایی کارگاه ابزار و تجهیزات کاهنده مصرف درخانه فرهنگ آب، تشکیل اکیپ 100 نفره مروجین مصرف بهینه آب برخی از فعالیتها در این زمینه بوده است.

وی به دیگر اقدامات فرهنگی پیرامون ترویج مصرف بهینه آب در جامعه پرداخت و تصریح کرد: برگزاری جشنواره نخستین واژه آب در سطح مدارس استان، برگزاری جشنواره طنین زنگ آب، برگزاری مسابقه نقاشی آب=زندگی ، برگزاری طرح آموزش ضمن خدمت معلمان مقطع اول ابتدایی در سطح استان و استمرار برگزاری جشنواره های مرتبط با مدیریت مصرف در سال جاری از جمله اقدامات فرهنگی بوده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان با توجه به موقعیت جغرافیایی کشور، گفت: کشور ایران از لحاظ جغرافیایی در منطقه خشک و نیمه خشک و در مجاورت دو کویر پهناور لوت و مرکزی واقع شده است. متوسط بارندگی در ایران یک سوم متوسط میزان بارندگی جهان و حدود 220 میلیمتر در سال است که خود مؤید این حقیقت است که کشور ما در اقلیم خشک جهان واقع شده است، به گونه ای که 84 درصد از مساحت کشورمان در منطقه نیمه خشک، خشک و بیابانی قرار گرفته و تنها 16 درصد از آن جزء مناطق مرطوب و نیمه مرطوب میباشد.

وی با بیان اینکه شرکت آبفا استان اصفهان تاکنون با واگذاری بیش از 1.100.000 فقره انشعاب آب، جمعیتی بالغ برچهار میلیون نفر را در 92 شهر استان تحت پوشش خدمات آبرسانی قرار داده است ، عنوان کرد: با توجه به کاهش منابع آبی، سازگاری با کم آبی تنها راه دسترسی پایدار به آب شرب می است. بنابراین می طلبد مردم مصرف بهینه آب را در دستور کار قرار دهند.

امینی در پایان گفت: با توجه به ثبت درخواست مشترکین از طریق سامانه 1522 به منظور دریافت لوازم کاهنده مصرف، شرکت آبفا استان اصفهان در ماههای اخیر به منظور دسترسی مردم به لوازم کاهنده مصرف اقدام ثبت درخواست و ارائه لوازم کاهنده به صورت تقسیط به مشترکین نمود چرا که استفاده از این تجهیزات، کاهش 30 الی 40 درصدی مصرف را بدنبال دارد.

 

استان اصفهان استفاده از ظرفیت جامعه شرکت آب و فاضلاب نقاشی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر