کد خبر: 646043 A

مرتضی بانک خبر داد:

دبیر شورایعالی مناطق‌آزاد گفت: منطقه آزاد چابهار برای تمدید مجوز ساخت فرودگاه بین‌المللی این شهرستان در حال تلاش و رایزنی مرتبط است.

به گزارش ایلنا، مرتضی بانک اظهار داشت: مجوز ساخت فرودگاه بین المللی چابهار در خارج از محدوده منطقه آزاد چابهار حدودا ۲ سال قبل صادر شده و مدت مجوز آن یک ساله بوده است. عدم پیگیری و انجام امور آن موجب لغو مجوز نشده بلکه برای سال بعد تمدید نشده است که معنایش این است که دیگر مجوزی ندارد و باید پیگیر تمدید آن بود.

وی افزود: وزارت راه وشهرسازی پیگیر ساخت فرودگاه بین المللی چابهار است و باید اقدامات لازم را برای تمدید مجوز انجام دهد و در این زمینه دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد نیز آنان را همراهی خواهد کرد. چابهار با توجه به موقعیت راهبردی و استراتژیک و حضور صدها سرمایه گذار داخلی و خارجی نیازمند فرودگاه بین المللی با امکانات و تجهیزات روز است.

بانک ادامه داد: سازمان منطقه آزاد چابهار تا قبل از ساخت فرودگاه جدید، در سالهای اخیر کمک و مساعدت های زیادی برای توسعه فرودگاه کنارک انجام داده است.اینک برنامه لازم برای توسعه فرودگاه کنارک و ارایه خدمات مطلوب به مسافران، سرمایه گذاران و گردشگران وجود دارد و بزودی شاهد خدمات بهتری برای استقبال از میهمانان ورودی به فرودگاه کنارک خواهیم بود.

وی توسعه حمل و نقل ریلی، جاده ای و دریایی را مورد تاکید قرار داد و افزود: با افزایش ظرفیت تخلیه و بارگیری بندر شهیدبهشتی و الحاق آن به منطقه آزاد چابهار سبب شده تا برنامه ریزی بیشتری برای حمل ونقل انجام دهیم.

دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: تمام طرح های تولیدی و اقتصادی منطقه آزاد چابهار برای توسعه و اشتغال نیروهای بومی و جوامع محلی اجرا شده و استخدام و بکارگیری نیروهای بومی اولویت نخست است.

بانک واگذاری زمین برای ساخت بیمارستان ۵۴۰ تختخوابی چابهار را نمونه ای از توجه منطقه آزاد به مناطق همجوار دانست و افزود: علاوه بر این در حوزه بهداشت ودرمان و توسعه تخت های آی سی یو بیمارستان امام علی(ع) هزینه های زیادی صورت گرفته است. رهبری و مسئولان ارشد کشوری نگاه ویژه و مثبتی به توسعه سواحل مکران دارند و در این راستا پس از تکمیل طرح‌های نیمه تمام راه‌آهن، پتروشیمی وفولاد و آماده‌سازی زیرساخت ها مشکلاتی نظیر حاشیه‌نشینی، بی آبی و کمبود امکانات بهداشتی و آموزشی را مرتفع می کند.

وی برقراری پروازهای چابهار به کراچی، کابل و دبی را بستگی به تلاش شرکت های هواپیمایی دانست و افزود: ما آماده حمایت های لازم هستیم تا بخشی از مشکلات تردد تجار و سرمایه گذاران مرتفع شود.  منطقه آزاد چابهار از هیچ کوششی برای کمک به ساخت فضاهای آموزشی، امکانات بهداشتی و درمانی و کمک به امور عام المنفعه دریغ نمی کند و همیشه پیشگاه بوده است.

منطقه آزاد چابهار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر