کد خبر: 645974 A

شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق طی سال 1396 در مجموع 15 میلیارد و 280 میلیون و917 هزار متر مکعب گاز و 594 هزار بشکه میعانات گازی تولید کرده است.

به گزارش ایلنا، احمد رجبی سرپرست شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق در جلسه مجمع سالیانه رسیدگی صاحبان سهام و صورتهای مالی این شرکت که با حضور مهندس حاتمی و اعضای هیات مدیره شرکت نفت مناطق مرکزی ایران و اعضای هیات مدیره شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق برگزار شد ،  درباره توان تولید گاز و میعانات گازی افزود : این شرکت توان تولید روزانه بیش از   62 میلیون متر مکعب گاز  از 64 حلقه چاه تولیدی را دارد . همچنین روزانه سه هزار و 504 بشکه میعانات گازی استحصال می شود.

وی افزود : شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق یکی از شرکتهای تابعه شرکت نفت مناطق مرکزی ایران  است که مسئولیت تولید و بهره برداری از چاههای گاز ترش مخزن مزدوران و گاز شیرین مخازن شوریجه بی ، شوریجه دی   و گنبدلی در حومه منطقه سرخس  را به عهده دارد و تامین گاز مورد نیاز مصارف خانگی ، صنعتی و نیروگاههای پنج استان شمال و شمال شرق کشور را انجام می دهد.

رجبی درباره برخی از پروژه های سرمایه ای مهم اجرا شده در سال گذشته و در دست اقدام این شرکت تصریح کرد : این پروژه ها شامل مواردی همچون ، انجام تعمیرات اساسی و پیشگیرانه تاسیسات استحصالی گاز ترش و شیرین ، تثبیت جاده های دسترسی خطوط هوایی برقی و جاده های خطوط لوله در مراکز جمع آوری ، بهسازی و تجهیز اتاق کنترل چاهها و مراکز جمع آوری خانگیران ، اعمال پوشش سطوح داخلی دو مخزن ذخیره ، تعویض سیستم رادیویی منطقه خانگیران ، ساخت و نصب دو مخزن جدید مایعات در CMFخانگیران ، خرید نوار DENSO به منظور تعویض پوشش های صدمه دیده 30 کیلومتر از خطوط لوله جریانی فاز دو و تامین کالاهای حیاتی مرتبط با تداوم تولید تاسیسات گاز ترش و شیرین مناطق عملیاتی خانگیران می شود.  

رجبی در رابطه با فعالیت های شاخص مدیریت امور فنی این شرکت افزود: مهمترین فعالیت های این مدیریت شامل راه اندازی سه حلقه چاه ، نصب و راه اندازی تفکیک گرهای دو حلقه چاه ، انجام مشبک کاری ، مسدودسازی و آزمایشات و نمودار گیری های لازم ، تهیه گزارش اطلاعات و عملکرد مخازن میدانهای خانگیران        و گنبدلی ، گزارش عملکرد تزریق و تولید شوریجه دی و نظارت بر حفاری یک حلقه چاه و تعمیر یک چاه دیگر در حضور دکل است.

سرپرست شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق فعالیت های شاخص انجام شده توسط اداره HSE   شرکت را در مجموع 28 هزار و 692 مورد شامل  انجام فعالیتهایی مانند بازرسی ایمنی ، آتش نشانی  ، مجوز کار  و  نظارت بر کارهای تعمیراتی دانست .همچنین در بخش ایمنی برای نیروهای پیمانکاری و شرکتی در مجموع 12 هزار و 862 نفر ساعت کلاسهای آموزشی برگزار شده است و در بخش بهداشت  658 نفر ساعت است.

رجبی در رابطه با فعالیتهای شاخص اداره بارزرسی فنی اظهار داشت : فعالیتهای شاخص اداره بارزرسی فنی مواردی همچون ضخامت سنجی دوره ای و موردی ، نظارت و انجام آزمایش آلتراسونیک، بازرسی عملیاتی و کارگاهی  و تفسیر فیلم جوش است که تعداد موارد آن 18 هزار و 80  است. در بخش اداره حفاظت از خوردگی نیز مواردی مثل اندازه گیری پتانسیل حفاظت کاتدی  نقاط ابتدایی و انتهایی لوله و تست یونیت های بین راهی ، انجام تست عایق الکتریکی بر روی اتصالات عایق خطوط لوله ،  بازرسی دوره ای طول خطوط پتاسیل گیری شده و بازرسی و رفع اشکال از سامانه های حفاظت کاتدی به میزان هفت هزار و 310 مورد است.

بر اساس این گزارش ، اداره خدمات فنی چاهها نیز کارهایی همچون  خدمات فنی سرچاهی و عملیات و تعمیرات داخلی چاهها به تعداد دو هزار و 472 مورد انجام داده است .فعالیت های شاخص اداره تعمیرات در این مدت در واحدهای مکانیک ، برق ، ابزار دقیق ، تهویه ، کارگاه مرکزی  و خطوط لوله  در مجموع 21 هزار و 127 مورد است و فعالیتهای آموزشی شامل دوره های آموزشی شغلی ، مدیریتی ، عمومی ، کامپیوتر و HSE در مجموع 52 هزار و 14 نفر ساعت بوده است.

 

پوشش گاز مکانیک نفت و گاز نفت مناطق مرکزی ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر