کد خبر: 641848 A

رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی در گفت‌وگو با ایلنا:

رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی گفت: تولیدکنندگان در حال حاضر با مشکل گرما مواجه هستند که به تولید در وزن بالا ضرر زده است. در حال حاضر ما مرغ‌های با وزن بالا را نمی‌توانیم تولید کنیم و در وزن‌های پایین بارگیری می‌کنیم که تناژ تولید پایین می‌آید.

مهدی یوسف خانی رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا، در خصوص تغییرات قیمت مرغ در بازار اظهار کرد: تا هفته‌های گذشته وضعیت بازار از منظر تولیدکنندگان، مساعد نبود. توزیع بازار و عرضه مرغ بسیار زیاد بود و قیمت‌ها هم بسیار پایین بود که متضرر شدن تولید کننده را در پی داشت.

وی افزود: خوشبختانه از اواخر هفته گذشته قیمت مرغ از 4500 تومان به 5هزار تومان حدود 5500تومان رسیده است. مرغ کشتار شده 8850 تومان شده که بازهم افزایش خواهد داشت.

یوسف خانی در رابطه با مشکلات تولید در تابستان خاطرنشان کرد: تولیدکنندگان در حال حاضر با مشکل گرما مواجه هستند که به تولید در وزن بالا ضرر زده است. در حال حاضر ما مرغ‌های با وزن بالا را نمی‌توانیم تولید کنیم و در وزن‌های پایین بارگیری می‌کنیم که تناژ تولید پایین می‌آید.

رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی با اشاره به مشکل تامین نهاده‌های دامی تصریح کرد: قیمت سویا در حال حاضر 2800 تومان است و قیمت تمام شده تولید بسیار بالا می‌رود و کمتر از 5500 برای فروش مرغ زنده ضرر محسوب می‌شود. در این میان کاهش قیمت جوجه یک‌روزه هم به تولیدکنندگان آن ضرر رسانده است.

یوسف خانی در رابطه با کمبود تخم مرغ در کشور عنوان کرد: ما هیچ مشکلی درتامین تخم مرغ نداریم. هم به تولید و هم به قیمت مناسب رسیده‌ایم و مشکلی برای صادرات نداریم.

پرنده مشکلات نهاده های دامی عرضه مرغ گفتگو با ایلنا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر