کد خبر: 641126 A

معاون وزیر راه تاکید کرد:

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور بر تسریع در عملیات اجرایی بزرگراه شیراز-فسا- داراب-گهکم به عنوان بخشی از کریدور شمال-جنوب تأکید کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، خیرالله در بازدید از پروژه‌های راهسازی فارس در خصوص بزرگراه شیراز-فسا- داراب-گهکم گفت: این محور موجب ارتباط استان فارس با استان‌های کرمان، سیستان و بلوچستان و هرمزگان است و از این نظر یکی از محورهای شریانی و پرتردد کشور محسوب می‌شود.

وی طول این پروژه را ۳۵۰ کیلومتر اعلام کرد و افزود:‌ ۲۸۰ کیلومتر این محور در استان فارس قرار دارد که از این میزان ۱۵۰ کیلومتر آن تکمیل شده است، ۶۰ کیلومتر در دست اجرا است و عملیات اجرایی ۷۰ کیلومتر نیز آغاز نشده است.

خادمی با تاکید بر تسریع در آغاز عملیات اجرایی این محور در محدوده شهرستان داراب خاطرنشان کرد:‌ این بزرگراه موجب تکمیل شدن بخش دیگری از کریدور شمال-جنوب کشور می‌شود و از نظر ارتباط شهرستان داراب با مرکز استان و توسعه صنعت کشاورزی و دامداری در این شهرستان ضروری است تا عملیات اجرایی این محدوده نیز هرچه سریعتر آغاز شود.

معاون وزیر راه وشهرسازی پیشرفت فیزیکی این بزرگراه را ۵۹ درصد اعلام کرد و بیان داشت: با توجه به اهمیت این محور به منظور تکمیل بزرگراه در سال جاری مبلغ ۱۹۰ میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافته است.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور سهم استان فارس از شبکه راه اصلی و بزرگراهی کشور را ۱۷ درصد دانست و افزود: طول راه اصلی و بزرگراه‌های کشور ۴۲ هزار و ۱۶۴ کیلومتر است که بیش از ۳ هزار کیلومتر آن در استان فارس واقع شده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر