کد خبر: 639845 A

نایب رئیس هیات مدیره بانک صادرات ایران:

​نایب رئیس هیات مدیره بانک صادرات ایران گفت: وصول مطالبات بانک ها می تواند ضمن کاهش قیمت تمام شده پول و تعدیل نرخ تسهیلات، هزینه پول و تامین مالی را برای تولید کنندگان کشور به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

به گزارش ایلنا، غلام سوری با تاکید بر اهمیت‌حفظ ارتباط مستمر با مشتریان و رعایت اصول حرفه ای در رتبه بندی آنها گفت: امروزه در نظام بانکی کشور معضل مطالبات معوق پدیده‌ای فراگیر است که فارغ از عوامل فراسازمانی شکل‌گیری آن، باید اصول مهمی را برای جلوگیری از تبعات ناگوار آن به کار بست تا بخش‌های تولیدی کشور دسترسی آسان تری به منابع بانکی داشته باشند.

 نایب رئیس هیات مدیره بانک صادرات ایران با تاکید بر لزوم رتبه‌بندی اعتباری مشتریان در بانک ها افزود: نظام رتبه‌بندی اعتباری مشتریان در بانکها از جمله مهمترین عوامل جلوگیری از رشد مطالبات غیر جاری است و اگر شاخص‌های آن رعایت نشود تسهیلات به راحتی به مطالبات تبدیل می‌شوند.

به گفته وی، میزان سرمایه، حجم و کیفیت فروش، صورتهای مالی، فرآیند گردش کالا و پول و مدیریت از جمله مولفه‌های مورد نظر در رتبه بندی اعتباری مشتریان است که در صورت تغییرات و انحراف از اهداف، امکان تبدیل شدن تسهیلات به مطالبات افزایش می یابد.

سوری تصریح کرد: در چارچوب یک سیستم رتبه بندی درست است که نرخ تسهیلات برای هر مشتری باید تعیین شود.

سوری با بیان اینکه چتر حمایتی بانکها برای تداوم فعالیت صنایع باید با مشاوره های مالی و با هدف حفظ اشتغال و پایداری تولید همراه باشد، گفت: با کنترل ریسکهای آتی باید تلاش شود یک فعال اقتصادی خوب امروز به یک بدهکار بد فردا تبدیل نشود.

 

ایران پول سرمایه منابع بانکی نظام بانکی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر