کد خبر: 639467 A

یک مقام رسمی بورس تهران اعلام کرد :

معاون بازار شرکت بورس تهران اعلام کرد: آغاز به کار معاملات گواهی ارزی منوط به انتشار اطلاعیه از سوی شرکت بورس تهران است.

به گزارش ایلنا؛ در روزهای گذشته مقامات ارشد اقتصادی کشور از آغاز معاملات گواهی ارزی در بورس اوراق بهادار تهران خبر دادند و به این ترتیب امروز در اولین گام نماد اوراق گواهی صادراتی ارز با نرخ یورو با نماد «یصیورو» در سامانه پس از معاملات درج شد.

بر اساس این گزارش، پس از درج نماد اوراق گواهی صادراتی ارز با نرخ یورو و با نماد «یصیورو»، در سامانه پس از معاملات، علی صحرایی معاون بازار شرکت بورس اوراق بهادار تهران، اظهار داشت : امروز تنها نماد این اوراق در سامانه پس از معاملات درج شده، اما آغاز به کار معامله این اوراق زمانی آغاز می‌شود که شرکت بورس تهران، اطلاعیه رسمی در خصوص بازگشایی نماد را منتشر کند.

گفتنی است در همین زمینه، طی روزهای گذشته شاپور محمدی، رییس سازمان بورس و اوراق بهادار بیان کرد: قبل از شروع معاملات این اوراق، دستگاه های مرتبط به سازمان بورس در خصوص اینکه چه افرادی می‌توانند گواهی ارزی را خریداری یا به فروش برسانند، اطلاعات و مستندات لازم را ارائه خواهند کرد.

ارز بورس تهران سازمان بورس و اوراق بهادار معاون یورو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر