کد خبر: 638401 A

مرکز حراست وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد:

مرکز حراست وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: عملیات ترخیص چهار هزار و ۵۰۰ خودرو از مجموع شش هزار و ۴۸۱ خودرو ثبت سفارش شده غیرقانونی در گمرکات متوقف شد و پرونده هزار و ۹۰۰ خودروی که وارد شده، در حال پیگیری است.

به گزارش ایلنا، مرکز حراست وزارت صنعت، معدن و تجارت در مورد ثبت سفارش‌های غیرقانونی شش هزار و ۴۸۱ خودرو اطلاعیه‌ای به شرح ذیل منتشر کرد: 

به اطلاع ملت شریف ایران اسلامی می‌رساند مرکز حراست وزارت صنعت، معدن و تجارت بر اساس وظیفه ذاتی و رصدهای لازم از زیرمجموعه‌‌‌‌های وزارت متبوع بدون دریافت گزارشی از دیگر مراکز نظارتی نسبت به کشف تخلف در ثبت سفارش خودرو از روش‌‌‌های غیرقانونی اقدام و پس از بررسی‌های قانونی و تخصصی اطلاعات به دست آمده، به جهت ممانعت از سودجویی افراد دخیل در پرونده، ظرف زمان مشخص، پیگیری و مکاتبه با گمرک جمهوری اسلامی ایران، سازمان تعزیرات حکومتی، وزارت اطلاعات و دیگر مراکز مرتبط انجام که منجر به توقف ادامه عملیات و ترخیص چهار هزار و ۵۰۰ خودرو از مجموع شش هزار و ۴۸۱ خودرو از گمرکات شد.

همچنین برای مابقی خودروهای مشمول در پرونده که بالغ بر یک هزار و ۹۰۰ دستگاه بوده، پیگیری لازم برای شناسایی افراد دخیل در پرونده از طریق شناسه‌های سیستمی و آدرس اینترنتی در حال انجام و در پرونده‌ای که به همین منظور در مجتمع قضایی قاچاق کالا و ارز تشکیل شده است، انجام خواهد شد.

ضمن استقبال از حساسیت رسانه‌‌‌‌ها و افراد دلسوز بایستی توجه داشت که در این میان مصاحبه‌‌‌هایی صورت می‌گیرد که با هدف منصرف کردن این مرکز، از ادامه پیگیری است. لذا به ملت شریف ایران اسلامی اطمینان می‌‌‌دهیم که مرکز حراست وزارت صنعت، معدن و تجارت ضمن اقدامات حرفه‌‌‌‌ای و تعهد در پیشگاه خداوند و ملت، پرونده را تا روشن شدن ابعاد و افراد آن تا به انتها پیگیری خواهد کرد.

وزارت صنعت معدن و تجارت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر