کد خبر: 637342 A

محمدولی در گفت‌وگو با ایلنا:

عباداله محمد ولی گفت: موضوع اعتصاب در بازار مطرح نیست موجی که در بازار امروز بوجود آمد مربوط به یکسری مطالبات از دولت بود و اگر دیدید که کرکره برخی از مغازه‌ها پایین آمده تنها بدلیل موضوع امنیتی بازار بوده است.

عباداله‌محمدولی، رییس پیشین انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان طلا و جواهر در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا در خصوص اعتصابات امروز بازار تهران اظهار داشت: موضوع اعتصاب در بازار مطرح نیست موجی که در بازار امروز بوجود آمد مربوط به یکسری مطالبات از دولت بود و اگر دیدید که کرکره برخی از مغازه‌ها پایین بود تنها بدلیل موضوع امنیتی بازار بود.

وی افزود: اکنون یک تعدادی مغازه‌ها را باز کرده و مجدد مشغول فعالیت هستند اما تا زمانی که فکری برای تولید و صنعت کشور نشود و نیروهای شاغل و واحدهای کسب و کار به آینده شغلی‌شان امیدوار نشوند این وضعیت بهبود نمی‌یابد.

 محمدولی با بیان اینکه دولت این امید را باید وارد بازار کند، افزود: امروز اکثر واحدهای تولیدی ما در رکود بسر می‌برند که باید مجددا به فکر فعال کردن آنها باشیم، یک بازار خوب مستلزم پیشتیبانی مؤسسات مالی و بانک‌ها از صنایع خرد در کشور است.

وی با تاکید بر اینکه امروز باید این حمایت‌ها در چرخه تولید ادامه داشته باشد، تصریح کرد: کارگر و کارفرما با هزاران امید در این فضا در حال فعالیت هستند و باید در این بازار ملتهب امیدوار شوند، بانکها و موسسات مالی و سرمایه‌های ما که سرگردان هستند باید مجددا به سمت تولید در کشور هدایت شوند.

محمدولی تصریح کرد: اشتغال ما باید یک اشتغال پایدار همراه با توسعه باشد تا بازار بتواند مولد و زنده به حیات خود ادامه دهد.

  وی گفت: مطالبات بازار همیشه از دولت مطرح بوده اما باید بدنبال دغدغه‌های صنفی بود این مغازه‌ها رونق می‌خواهند، مشتری می‌خواهند اما متاسفانه امروز با وجود این گرانی‌ها مشتری را از بازار طلا بیرون کرده‌ایم.

اشتغال سرمایه طلا مؤسسات مالی گفتگو با ایلنا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر