کد خبر: 637211 A

رییس هیأت عامل ایمیدرو:

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رییس هیأت عامل ایمیدرو گفت: همکاری دولت و بخش خصوصی در رفع مشکلات زنجیره فولاد، روند اجرای طرح ها را تسریع کرده و تاثیر تحریم ها را کاهش می دهد.

به گزارش ایلنا، مهدی کرباسیان در جلسه پایش طرح های زنجیره فولاد که با حضور مدیران عامل شرکت‌های بخش خصوصی و زنجیره فولاد برگزار شد، اظهار داشت: نقش بخش خصوصی در دستیابی به تولید 55 میلیون تن فولاد در چشم انداز 1404 قابل چشم پوشی نیست.

وی بیان کرد: با توجه به پیشرفت فیزیکی برخی طرح های زنجیره فولاد، تا پایان امسال شاهد راه اندازی آنها خواهیم بود.

کرباسیان افزود: ایمیدرو تلاش می کند امور بانکی، گمرکی، تامین خوراک و دیگر مسایل مطرح شده را پیگیری و انجام این امور را برای بخش خصوصی تسهیل کند.

رییس هیأت عامل ایمیدرو در پاسخ به سخنان برخی مدیران عامل شرکت های بخش خصوصی درباره مشکلات مالی و بانکی تصریح کرد: رسیدگی به وضعیت ارز از مسایل مهم و جدی پروژه های بخش معدن و صنایع معدنی است.

در این نشست، مدیران عامل و مجریان طرح های زنجیره فولاد به مشکلاتی همچون تامین مالی، گشایش اعتبار، امور بانکی و گمرکی، تامین خوراک کارخانه ها و آب اشاره کردند.

گفتنی است؛ رییس جمهوری آمریکا شامگاه هجدهم اردیبهشت ماه خروج از برجام را اعلام و 2 بازه زمانی 90 و 180 روزه را برای بازگشت تحریم ها تعیین کرد.

برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) تیر ماه 1394 بین نماینده اتحادیه اروپا و گروه 1+5 شامل انگلیس، فرانسه، آمریکا، روسیه، چین و آلمان و ایران امضا و از دی ماه همان سال اجرایی شده بود.

چندی پیش انجمن جهانی فولاد اعلام کرد که در چهار ماهه نخست امسال ( میلادی)، ایران هشت میلیون و 127هزارتن فولاد خام تولید کرد که در همسنجی با پارسال 27.6 درصد افزایش نشان می دهد.

در چهار ماهه نخست سال 2017 میلادی، 6 میلیون و 369 هزار تن فولاد خام در ایران تولید شد.

 

بخش خصوصی دولت صنعت فولاد فولاد تحریم ها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر