کد خبر: 637016 A

وزیر جهاد کشاورزی:

وزیر جهاد کشاورزی تاکید کرد: طی مذاکراتی که در سازمان خصوصی سازی انجام گرفت، مقدمات خروج سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران از فهرست شرکت‌های قابل واگذاری فراهم شد و به زودی نام این سازمان از فهرست مذکور خارج خواهد شد.

به گزارش ایلنا، محمود حجتی در بازدید امروز از سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران ضمن تاکید بر ضرورت تعیین مجری ساماندهی نظام بهره‌‌‌‌‌‌‌برداری طرح‌های ۴۶ هزار هکتاری سیستان، ۵۵۰ هزار هکتاری خوزستان و ایلام و آب‌های مرزی گفت: طی مذاکراتی که در سازمان خصوصی‌سازی انجام گرفت، مقدمات خروج سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران از لیست شرکت‌های قابل واگذاری فراهم شد و به زودی نام سازمان از فهرست مذکور خارج خواهد شد.

وی در این نشست نسبت به تسریع در پیگیری مشکلات مرتبط با واحد اعتباری شرکت تعاونی کشاورزی نهال نشان البرز از طریق معاون نظارت بانک مرکزی به منظور تأمین حدود ۴۲ میلیارد تومان خط اعتباری برای پرداخت سپرده سپرده‌گذاران واحد اعتباری مذکور تآکید کرد.

در این بازدید، حسین شیرزاد، مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران نیز گزارشی از پیگیری‌ها و اقدامات انجام شده در مورد حل مشکلات واحد اعتباری شرکت تعاونی کشاورزی نهال نشان البرز و همچنین مجموعه اقدامات انجام شده در یک ماه اخیر برای ساماندهی واحدهای اعتباری از جمله ساماندهی کارگروه، انتصاب مجری طرح، ابلاغ دستورالعمل نظارتی، حذف واحدهای اعتباری غیر فعال ارائه داد.

وی ادامه داد: راهبرد نهایی سازمان تعاون روستایی، محدود کردن تدریجی واحدهای اعتباری و انتظام‌‌‌‌بخشی به فعالیت آنها است.

در این بازدید همچنین، مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران، گزارش مبسوطی از حوزه بازرگانی به ویژه خریدهای تضمینی، توافقی و حمایتی محصولات کشاورزی و اتخاذ سازوکارهای بهینه در مورد موضوع خرید شیر در استان‌های کشور مطرح کرد.

شیرزاد در ادامه از خرید ۱۹ هزار تن سیب زمینی و ۲۱۷ هزار تن شیر و ۶۱ هزار تن شیر خام خبر داد و اظهار داشت: تاکنون حدود ۳۰ درصد مطالبات دامداران پرداخت شده و مابقی پس از ثبت در سامانه خرید و فروش محصولات کشاورزی به زودی پرداخت خواهد شد.

وی افزود: اواخر سال ۹۶ و اوایل سال ۹۷ نزدیک به هشت هزار و ۶۰۰ تن خرما از کشاورزان خریداری و کل مطالبات آنان پرداخت شده است و بالغ بر دو هزار و ۵۰۰ تن از خرمای مذکور به فروش رسیده و بقیه نیز در حال بازاریابی و فروش است.

شیرزاد اضافه کرد: این سازمان بالغ بر ۱۷ هزارتن گوجه فرنگی خریداری کرده و کل مطالبات کشاورزان نیز پرداخت شده است، ضمن آنکه کل گوجه فرنگی خریداری شده نیز به فروش رسیده است.

در پایان این دیدار، وزیر جهاد کشاورزی بر ضرورت استفاده از نیروهای جوان و تحصیلکرده در هیات مدیره شرکت‌‌‌‌‌های تعاونی روستایی و تولید و همچنین استفاده از راهکارهای نوین و استفاده از نوآوری‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های ابتکار محور در شبکه تعاونی‌ها تاکید کرد.

سازمان تعاون روستایی محمود حجتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر