کد خبر: 636412 A

میزان تولید فولاد خام کشور در ۲ ماهه نخست امسال ۲۱ درصد افزایش یافت. در این مدت صادرات این بخش نیز با افزایش همراه شد.

به گزارش‌ایلنا، انجمن فولاد ایران گزارش داد: شرکت های فولاد ساز کشور در ماه‌های فروردین و اردیبهشت ۹۷ بیش از ۴ میلیون و ۲۵۸ هزارتن فولاد خام تولید کردند. این رقم در مدت مشابه پارسال، ۳ میلیون و ۵۲۶ هزار تن بود.

علاوه بر این در ۲ ماهه نخست امسال، ۳ میلیون و ۴۰۷ هزار تن انواع محصولات فولادی (کلاف، تیرآهن، ورق عریض، میلگرد، ورق گرم، ورق سرد، ورق پوشش دار و غیره) در کشور تولید شد که در مقایسه با میزان تولید مدت مشابه سال ۹۶ (۳ میلیون و ۲۴۹ هزار تن)، حاکی از افزایش ۵ درصدی است.

همچنین، در ۲ ماه یاد شده، ۴ میلیون و ۵۶۴ هزار تن آهن اسفنجی تولید شد که نسبت به آمار مدت مشابه پارسال (۳ میلیون و ۵۳۲ هزار تن)، ۲۹ درصد افزایش نشان می‌دهد.

افزایش ۱۲۹ درصدی صادرات محصولات فولادی

بنا به این گزارش، در مدت یاد شده یک میلیون و ۲۱۴ هزار تن شمش و ۴۱۳ هزار تن انواع محصولات فولادی صادر شد که نسبت به مدت مشابه پارسال (یک میلیون و ۸۴ هزار تن شمش و ۱۸۰هزار تن محصولات فولادی) به ترتیب ۱۲ درصد ۱۲۹ درصد افزایش داشته است.

افزون بر این، در این مدت ۹۹ هزار تن آهن اسفنجی صادر شد که نسبت به آمار پارسال (۱۶۱ هزار تن)، حاکی از کاهش ۳۹ درصدی صادرات این محصول است.

همچنین در ۲ ماه نخست امسال، ۴ هزار تن فولاد خام و ۱۸۷ هزار تن انواع محصولات فولادی وارد کشور شد که در مقایسه با آمار مدت مشابه پارسال (۶ هزار تن فولاد خام و ۳۵۱ هزار تن انواع محصولات فولادی) به ترتیب ۳۳ درصد و ۴۷ درصد کاهش نشان می‌دهد.

 

 

 

 

ایران پوشش رشد فولاد تن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر