کد خبر: 634236 A

تولید محصولات گواهی شده در پنج استان کشور به طور پایلوت طبق دستوالعمل مورد توافق با سازمان ملی استاندارد و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حال انجام است.

به گزارش ایلنا، مدیرکل دفتر محیط زیست و سلامت غذا امروز در نشست ارزیابی و اعتبار بخشی به اقدامات وزارت جهاد کشاورزی در جشنواره مؤلفه‌های اجتماعی موثر بر سلامت با اعلام این مطلب‌گفت: کل محصولات کشاورزی تولیدی از سلامت کافی برخوردارند و ما برای اثبات آن به محصولات گواهی شده ورود پیدا کرده‌ایم.

سعید سعادت افزود: محصولات گواهی شده، محصولاتی هستند که باقیمانده آفت کشها و عناصر سنگین در آنها در حد مجاز است و علاوه بر کمیت، کیفیت تولیدات از نظر مغذی بودن مورد تاکید قرار دارد.

وی با بیان این که همکاری خوبی میان وزارتخانه‌های جهاد کشاورزی، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان ملی استاندارد در زمینه تولید محصولات سالم در حال انجام است، اظهار داشت: امسال نیز ما به دنبال تولید محصولات گواهی شده با شاخصهای مورد توافق سازمان ملی استاندارد و تایید وزارت بهداشت هستیم.

سعادت تصریح کرد: طرح ارتقای سلامت هشت محصول کشاورزی و به طور عمده تازه خوری نیز به صورت همکاری مشترک میان وزارت جهاد کشاورزی و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در همه استانها در دست اجرا است.

وی در عین حال گفت: اقدامات خوبی در زمینه تولید کمی و کیفی محصولات، امنیت و سلامت غذا از سوی معاونت های وزارت جهاد کشاورزی انجام شده و علاوه بر آن برنامه‌های خوبی برای تولید محصولات ارگانیک و محصولات گواهی شده داریم.

وی درباره اسناد مربوط به مشارکت وزارت جهاد کشاورزی در جشنواره تعهد و مسوولیت اجتماعی سلامت که از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار شد، اعلام کرد: وزارت جهاد کشاورزی در قالب هفت معاونت و ۹ دفتر در حوزه وزارتی در این جشنواره شرکت و اسناد آن در پنج دامنه جشنواره، ارسال شد.

مدیرکل دفتر محیط زیست و سلامت غذا وزارت جهاد کشاورزی افزود: اسناد ارایه شده شامل ۲۹۹ سند در دامنه سلامت کارکنان و خانواده‌های آنها، ۲۴۴ سند در زمینه سلامت مشتریان (مصرف کنندگان)، یک سند در دامنه سلامت اجتماعی محلی، ۱۵۰ سند در حوزه سلامت جامعه و ۲۷۳ سند در دامنه محیط زیست است.

وی برگزاری یک کارگاه آموزشی با حضور ۶۰ نفر از کارشناسان زیر بخشهای مختلف، برگزاری جلسات مدیریتی، کارشناسی و کارکارشناسان را از جمله اقدامات وزارت جهاد کشاورزی برای شرکت در جشنواره تعهد و مسوولیت اجتماعی سلامت در سال گذشته عنوان کرد.

 

 

استان کشور سلامت محصولات کشاورزی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی سازمان ملی استاندارد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر