کد خبر: 634049 A

ماموران گمرک ایران از ابتدای سال تاکنون ۱۰۱ مورد قاچاق انسان کشف کردند.

 گزارش ایلنا؛ ماموران گمرک طی دو عملیات تازه ۶ نفر از اتباع کشورهای همسایه که قصد خروج غیرقانونی از مرزهای ایران را داشتند، شناسایی کردند.

در یکی از عملیاتهای مبارزه با قاچاق،  ۳ نفر از اتباع کشورهای همسایه که در یک کامیون حامل بار قیر معدنی مخفی شده بودند شناسایی و دستگیر شدند، این محموله صادراتی از مبدا گمرک کرمانشاه به مقصد کشور ترکیه در حال حرکت بود.

در عملیات دیگری، ۳ نفر دیگر از اتباع کشورهای همسایه قصد داشتن در لابه لای بار تریلی‌های خروجی از طریق مرز ایران وارد کشور ترکیه شوند که با توجه به هوشیاری و دقت عمل ماموران گمرک شناسایی و دستگیر شدند.

بر همین اساس، با گذشت ۸۵ روز از ابتدای سال تاکنون ماموران گمرک موفق به کشف ۱۰۱ نفر با رصد اطلاعات و به کمک دستگاه های کنترلی پیشرفته ایکس ری شدند. در سال ۹۶، ماموران گمرک موفق به کشف ۵۵۰ مورد قاچاق انسان شده بودند.

نکته جالب این است که در سه ماهه نخست امسال بیشتر افراد شناسایی شده از اتباع کشورهای خارجی و غالبا از اتباع همسایگان شرق ایران بوده‌اند.

با الکترونیکی شدن گمرک و تجهیز این سازمان به دستگاه‌های کنترلی پیشرفته ایکس ری، کشفیات قاچاق انسان رشد قابل توجهی داشته و ریسک خروج غیر قانونی از مرزهای کشور را افزایش داده است.

 

ترکیه شناسایی و دستگیر قاچاق گمرک گمرک ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر