کد خبر: 633773 A

همتی:

رئیس کل بیمه مرکزی از افزایش ضریب نفوذ بیمه به ۲.۳ درصد و تحقق وظایف پیشرفتی صنعت بیمه در برنامه ششم توسعه خبر داد.

به گزارش ایلنا؛ ناصر همتی،  رئیس کل بیمه مرکزی با اشاره به  رشد اقتصادی و میزان تولید ناخالص داخلی ایران در سال گذشته، گفت: باتوجه به انتشار رشد اقتصادی و میزان تولید ناخالص داخلی کشور درسال ۱۳۹۶ و نظر به میزان حق بیمه تولیدی صنعت بیمه کشور در سال گذشته، مقدار ضریب نفوذ بیمه (نسبت حق بیمه های بازرگانی به تولید ناخالص داخلی) به ۲.۳ درصد افزایش یافت.

گفتنی است؛ رئیس کل بیمه مرکزی چندی پیش گفته بود، گردش مالی صنعت بیمه در سال ۹۶ بیش از  ۱۳ میلیارد یورو بوده است و با توسعه فرهنگ بیمه می‌توان رشد بیشتری را در صنعت بیمه ایران شاهد بود. صنعت بیمه در ایران در ۲ دهه گذشته ۴.۵ برابر تولید ناخالص داخلی رشد داشته و نفوذ بیمه به سرعت در حال پیشرفت است؛ براساس تصویب مجلس در پایان برنامه ششم نفوذ بیمه به مراتب باید از ۲.۳ درصد بیشتر شود که این امر نیازمند سرمایه‌گذاری است.

همتی در خصوص وضعیت ارتباطی صنعت بیمه ایران با کشورهای خارجی تاکید کرد: رشد ۲۰ درصدی سالانه صنعت بیمه در ایران افق روشنی برای همکاری بین شرکتهای بیمه ایرانی و خارجی است و شرکتهای بیمه ایران ظرفیتهای بزرگی برای سودآوری دارند و صنعت بیمه می‌تواند زمینه خوبی برای همکاری با اروپا باشد.

 

سرمایه صنعت یورو رئیس کل بیمه مرکزی تولید ناخالص داخلی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر