کد خبر: 632213 A

نخستین گواهی صلاحیت ارزیابی شایستگی‌های عمومی مدیران حرفه‌ای دستگاه‌های اجرایی از سوی سازمان اداری و استخدامی کشور به وزارت جهاد کشاورزی اعطا شد.

به گزارش ایلنا و به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، ابوالقاسم ورداسبی رییس مرکز نوسازی و تحول اداری معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارتخانه اظهار کرد: از ابتدای سال ۹۷ افراد برای احراز پست های مدیریتی همچون پست مدیر پایه و مدیر میانی باید گواهی صلاحیت ارزیابی شایستگی‌های عمومی مدیران حرفه ای را کسب کرده باشند.

ورداسبی افزود: این اقدام با هدف انتخاب مدیران شایسته و توانمند در حوزه های مختلف صورت می‌گیرد.

وی درباره چگونگی اعطای این مجوز به وزارت جهاد کشاورزی اظهار داشت: وزارت جهاد کشاورزی از سال های ۸۸ به بعد با خروج نیروی انسانی در زمینه مدیریتی و جایگزینی نیروهای کارشناسی و غیر کارشناسی دچار مشکل شد و از این رو، در مرکز نوسازی و تحول اداری پروژه تربیت مدیران آینده تعریف شد.

ورداسبی هدف از تدوین این پروژه را اصلاح هرم مدیریتی و سنی و شناسایی استعداد‌ها و توانمندسازی مدیران کنونی عنوان کرد و گفت: اجرای این پروژه با مصوبه شورای عالی اداری مبنی بر ضرورت دریافت گواهی صلاحیت ارزیابی شایستگی برای کسب احراز پست مدیریتی نیزهمراه شد.

ورداسبی ادامه داد: مرکز نوسازی و تحول اداری وزارت جهاد کشاورزی در راستای اجرای این پروژه، کانون ارزیابی و توسعه مدیران را راه اندازی کرد و با ارزیابی هایی که سازمان اداری و استخدامی کشور از کانون های ما انجام داد، منجر به اعطای گواهی صلاحیت ارزیابی شایستگی‌های عمومی مدیران حرفه‌ای دستگاه‌های اجرایی شد.

وی تصریح کرد: بر این اساس، افرادی که آمادگی خود را برای احراز پست های مدیریتی در قالب فراخوان اعلام کرده اند توسط ارزیابان حرفه ای مورد ارزیابی قرار می گیرند و این ارزیابی‌ها بر اساس مولفه های سازمان اداری و استخدامی کشور و شاخص های وزارت جهاد کشاورزی در زمینه شایستگی‌های عمومی و حرفه ای انجام می‌گیرد.

رییس مرکز نوسازی و تحول اداری وزارت جهاد کشاورزی اذعان داشت: ما ۴۶ مولفه برای شایستگی های عمومی مدیران حرفه ای تعیین کرده‌ایم.

وی با بیان این که تا کنون نزدیک به ۲۴۰۰ نفر از کارشناسان، مدیران پایه و مدیران میانی در کانون ارزیابی و توسعه مدیران، شناسایی و ارزیابی شده اند، تصریح کرد: گزارش این ارزیابی ها در اختیار وزیر جهاد کشاورزی و معاون توسعه مدیریت و منابع وزارتخانه قرار گرفته است.

ورداسبی تصریح کرد: انتصاباتی که در ستاد و سازمان های استانی صورت می گیرد، از این پس بر اساس نتایج ارزیابی کانون اریابی و توسعه مدیران و گواهی صلاحیت ارزیابی شایستگی‌های عمومی مدیران حرفه ای دستگاه های اجرایی خواهد بود.

وی اضافه کرد: ما در استان هایی که با حجم بالای نیروی انسانی روبرو هستیم، برای ارزیابی مدیران و کارشناسان، پردیس کانون های ارزیابی و توسعه مدیران را طراحی کرده ایم و در تعدادی از استان ها مانند زنجان، کرمانشاه و خراسان شمالی این پردیس ها ایجاد شده که هم نیروهای سازمان جهاد کشاورزی این استان ها و هم نیروهای واحد های خارج از مرکز سازمان های وابسته را زیر پوشش قرار می‌دهند.

رییس مرکز نوسازی و تحول اداری وزارت جهاد کشاورزی درباره روند انتصاب زنان در عرصه های مدیریتی نیز گفت: بر اساس بخشنامه شورای عالی اداری و دستور رییس جمهوری، در کانون ارزیابی و توسعه مدیران، اولویت نخست ما برای ارزیابی و انتخاب مدیران، مدیران میانی کنونی و اولویت دوم بانوان همکار در سازمان های جهاد کشاورزی استان ها و واحدهای خارج از مرکز سازمان های وابسته است.

وی گفت: در این ارزیابی‌ها، استعدادها شناسایی می شود و آنهایی که توانمندند نام شان در بانک مدیران و آنهایی که نیاز به آموزش دارند نامشان در فهرست آموزشی قرار می‌گیرد.

 

جهاد کشاورزی دستگاه های اجرایی کارشناسی وزارت جهاد کشاورزی وزارتخانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر