کد خبر: 628693 A

گمرک ایران خبر داد:

سلیمان‌نژاد گفت: هنوز انگیزه قاچاقچیان از قاچاق بذر چغندر قند مشخص نیست اما بر اساس بررسی های مقدماتی موضوع عدم دریافت مجوزهای ثبت سفارش و جهاد کشاورزی برای واردات این کالا و حقوق و عوارض گمرکی از انگیزه های اولیه قاچاق این کالا به شمار می‌رود .

به گزارش ایلنا، مرحمت سلیمان‌نژاد مدیرکل گمرک تمرچین پیرانشهر اعلام کرد : مأموران گمرک به کمک سامانه های الکترونیکی و دستگاه کنترلی ایکس ری ، پس از بررسی و رصد یک محموله ترانزیت خارجی که از گمرک بازرگان با محموله "بذر چغندر قند" وارد و پس از ورود به کشور، محموله بذر چغندر قند تخلیه و به جای آن محموله جو بارگیری شده بود و قصد خروج غیرقانونی کالا از مرز تمرچین را داشت، کشف و ضبط کردند .

وی در ادامه افزود: با هوشیاری کارکنان گمرک تمرچین، این کامیون که محموله آن به طرز ماهرانه‌ای تعویض و جابجا شده بود شناسایی و به استناد بندهای "الف" و "ت" ماده 113 قانون مبارزه با قاچاق کالا توقیف گردید . ارزش قاچاق بذر چغندر قند جابجا شده ( مال از بین رفته) با احتساب جریمه، بالغ بر بیست و یک میلیارد ریال می‌باشد

و در همین راستا پیرو هماهنگی‌های به عمل آمده با مقامات قضایی، عوامل اصلی این جرم نیز تحت پیگرد قانونی هستند.

سلیمان‌نژاد در ادامه افزود: هنوز انگیزه قاچاقچیان از قاچاق بذر چغندر قند مشخص نیست اما بر اساس بررسی های مقدماتی موضوع عدم دریافت مجوز های ثبت سفارش و جهاد کشاورزی برای واردات این کالا و حقوق و عوارض گمرکی از انگیزه های اولیه قاچاق این کالا به شمار می‌رود .

به گفته مدیرکل گمرک تمرچین پیرانشهر "محموله جو" کشف شده دارای وزن١٦٩٣٠ کیلوگرم و ارزش قاچاق آن بالغ بر یک میلیارد و پانصد میلیون ریال می باشد که پرونده مذکور پس از طی مراحل قانونی به همراه متهمین به مراجع قضایی تحویل گردیده است.

 

ایران جهاد کشاورزی قاچاق قند گمرک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر