کد خبر: 627709 A

اهم اقدامات سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی؛

تشکیل ۵۳ شرکت مدیریت صادرات با ۵۰ میلیون دلار صادرات و حضور ۳ هزار و ۶۷۵ واحد صنعتی کوچک در نمایشگاه‌های داخلی و خارجی از اهم اقدامات سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی کشور از ابتدای مردادماه ۹۶ تا پایان اردیبهشت ماه امسال بوده است.

به گزارش ایلنا ؛ این سازمان در راستای ارایه خدمات نرم افزاری و حمایتی از صنایع کوچک از ابتدای مردادماه ۹۶ تا پایان اردیبهشت ماه امسال ۶ هزار و ۹۴۱ دوره آموزشی برای ۱۵۳ هزار و ۹۸۷ نفر از شاغلین واحدهای صنعتی برگزار کرد.

در این مدت ۲۸۷ تور صنعتی برای ۵ هزار و ۹۹۲ نفر از شاغلین واحدهای صنعتی برگزار شد و ۳ هزار و ۶۷۵ واحد صنعتی کوچک در نمایشگاه‌های داخلی و خارجی شرکت کردند.

در همین راستا ۷۶۳ واحد صنعتی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی جهت صادرات با میزان ۱.۶ میلیارد دلار شناسایی و ۵۳ شرکت مدیریت صادرات با ۵۰ میلیون دلار صادرات تشکیل شد.

۳۱ پروژه توسعه خوشه‌ای در مرحله پیاده سازی و ۷ پروژه توسعه خوشه ای خاتمه یافته است.

گفتنی است؛ که الکترونیکی کردن خدمات و اجرای طرح توسعه GIS در سطح شهرکها و نواحی صنعتی و دریافت شناسه خدمات ۲۷ خدمت سازمان برای استاندارد سازی خدمات دولت الکترونیک در راستای ارایه خدمات نرم‌افزاری و حمایتی از صنایع کوچک از ابتدای مردادماه ۹۶ تا پایان اردیبهشت ماه امسال انجام شد.

همچنین قانون نحوه واگذاری مالکیت و اداره امور شهرکهای صنعتی در راستای بهبود شرایط سرمایه گذاران اصلاح شد و برنامه ریزی های لازم جهت شناسایی ظرفیتهای تولید ملی جهت به روزرسانی اطلاعات واحدها و طرح ها در سطح هر استان با همکاری ستاد وزارت صنعت، معدن و تجارت به انجام رسید.

در حوزه ایمنی، بهداشت، محیط زیست و انرژی نیز از ابتدای مردادماه ۹۶ تا پایان اردیبهشت ماه امسال، ۶ تصفیه خانه در شهرکها و نواحی صنعتی به بهره برداری رسید و یک هزار و ۸۶۷ واحد صنعتی به شبکه جمع آوری فاضلاب متصل شد.

در این بازه زمانی ۱۵ سیستم پایش آنلاین نصب و ۲ مرکز طب کار در شهرکها و نواحی صنعتی ساخته شد.

ساخت ۲۰ ایستگاه و خرید ۱۵ ماشین آتش نشانی در شهرکها و نواحی صنعتی و افزایش ۲۱۴ هکتار به فضای سبز شهرکها و نواحی صنعتی نیز در همین راستا بود.

در این مدت نظارت بر بهره‌برداری از سیستم‌های تصفیه پیشرفته در حال کار در ۶ شهرک و ناحیه صنعتی انجام شد.

 

دلار صنایع کوچک طب واحد صنعتی پایان اردیبهشت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر