کد خبر: 627104 A

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی از گام های ۱۶ گانه ارزی سامانه نیما دفاع کرد و گفت: گام های ارزی سامانه نیما یک روزه طی می شود.

 به گزارش ایلنا از خانه ملت، عزت الله یوسفیان ملا با اشاره به طراحی ۱۶ گام در سامانه نیما برای ارائه ارز به واردکنندگان اظهارداشت: این سامانه و گام های آن به این منظور طراحی شد که ارز بدون حساب و کتاب در اختیار افراد سود جو نیافتد.

یوسفیان ملا در این باره که گام های ۱۶ گانه سامانه نیما سرعت واردکننده با ارز را کُند می‌کند، توضیح داد: گام های تعریف شده در این سامانه را می‌توان یک روزه طی کرد. عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: گام های طراحی شده در واقع مانع سوء استفاده از بازار ارز و ارز با نرخ دولتی می شود.

نماینده مردم آمل در مجلس دهم شورای اسلامی تاکیدکرد: به هر حال انتظار می رود که راه و روش و سیستمی که تعریف می شود نباید دسترسی به ارز را سخت و ناممکن کند با این حال از گام های تعریف شده سامانه نیما دفاع می کنیم.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس گفت: ارز باید در دسترس متقاضیان اصلی که قانون به آنها اجازه داده است، باشد نه اینکه افراد نابجا و بدون حساب و کتاب به ارز با قیمت دولتی دسترسی داشته باشند.

وی با بیان اینکه نباید ارز دولتی در اختیار افراد سودجو قرار گیرد، گفت: اگر سخت گیری ها انجام نشود مانند شرایط قبل ارز با هواپیما و کیسه وارد کشور می شود، این در حالی است که دولت و تیم اقتصادی تلاش دارند افراد سودجو اختلال در بازار ارز ایجاد نکنند.

 

 

 

ارز بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی دولت عضو کمیسیون برنامه بودجه عضو کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر