کد خبر: 624078 A

آمارهای منتشره از سوی بورس تهران نشان می دهد که از ابتدای سال جاری تا به امروز به میزان ۲۹ میلیارد سهم و حق‌تقدم در بورس معامله شده است.

به گزارش ایلنا؛ از ابتدای سال جاری در مدت ۳۴ روز معاملاتی، تعداد ۲۹ میلیارد و ۳۷۶ میلیون سهم و حق‌تقدم به ارزش ۶۹ هزار و ۱۶۵ میلیارد ریال در یک میلیون و ۵۸۳ هزار و ۱۲۷ دفعه مورد معامله قرار گرفته است.

همچنین بررسی معاملات بازار سهام به تفکیک بازار نشان می‌دهد در این مدت ۲۰ میلیارد و ۱۷۱ میلیون سهم به ارزش ۴۰ هزار و ۲۳۲ میلیارد ریال در ۷۲۴ هزار و ۶۹۰ نوبت در بازار اول، ۸ میلیارد و ۶۸۹ میلیون سهم به ارزش ۱۷ هزار و ۳۶۵ میلیارد ریال در ۸۲۹ هزار و ۷۶۱ نوبت در بازار دوم، ۶ میلیون سهم به ارزش ۶ هزار و ۳۵۷ میلیارد ریال در ۴.۱۸۶ نوبت در بازار بدهی، ۹۰ هزار سهم به ارزش ۶ میلیارد ریال در ۲۸۸ نوبت در بازار مشتقه و ۵۱۰ میلیون واحد از صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله در بورس تهران به ارزش ۵ هزار و ۲۰۶ میلیارد ریال در ۲۴ هزار و ۲۰۲ نوبت مورد معامله قرار گرفته است.

این گزارش می‌افزاید: شاخص کل نیز که معاملات امسال بورس را از ارتفاع ۹۶ هزار و ۲۸۹ واحد آغاز کرده است تا کنون به رقم ۹۴ هزار و ۹۴۰ واحد رسید که حکایت از ثبت افت ۱۳۵۰ واحدی و کاهش ۱.۴ درصدی دارد. شاخص بازار اول نیز در این مدت با ۵۱۰ واحد افت و شاخص بازار دوم با ۱۵۰۳ واحد کاهش مواجه شده‌اند.

بورس تهران سرمایه شاخص کل بازار اول بازار سهام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر